בריחת שתן

אנו נטפל ביקירכם כמו משפחה!

סעיף זה עוסק בבריחת שתן.

המבוא צריך להיות סקירה כללית של התוכן בחלק זה וכיצד הוא יועיל לקורא.

סעיף זה עוסק בבריחת שתן. הוא דן בסימפטומים, אפשרויות הטיפול והמשאבים עבור אנשים המתמודדים עם מצב זה.

בריחת שתן היא מצב המשפיע על שלפוחית השתן והשופכה.

היא נגרמת ממגוון גורמים, כגון הזדקנות, הריון, לידה, ניתוח ערמונית או טיפול בקרינה.

יש אנשים שחווים בריחת שתן בזמן שהם ערים (בריחת שתן בשעות היום) בעוד שאחרים חווים אותה רק בלילה (בריחת שתן לילית).

בריחת שתן יכולה להוביל גם לסיבוכים אחרים, כגון דלקות בדרכי השתן ונזק לכליות.

בריחת שתן היא מצב שבו אנשים מדליפים שתן או צואה באופן לא רצוני.

זהו אחד המצבים הרפואיים הנפוצים ביותר והוא משפיע על גברים ונשים כאחד.

ישנם שני סוגים של בריחת שתן, כלומר בריחת שתן במאמץ ובריחת דחף. בריחת שתן במאמץ מתרחשת כאשר יש עלייה בלחץ על שלפוחית השתן, כגון בזמן שיעול, התעטשות או צחוק. בריחת שתן בדחיפות מתרחשת כאשר יש צורך דחוף במתן שתן או צואה אך האדם אינו יכול להגיע לשירותים בזמן.

בריחת שתן היא מצב שבו שלפוחית השתן או המעי

אינם מסוגלים לשלוט בשחרור השתן או הצואה. זה יכול להיגרם ממגוון גורמים, כולל גנטיקה, גיל, מחלות כרוניות, פציעה ולידה.

הסוג הנפוץ ביותר של בריחת שתן נקרא בריחת שתן במאמץ. זה מתרחש כאשר לחץ על שלפוחית השתן כתוצאה משיעול, התעטשות, צחוק או פעילות גופנית גורם לדליפת שתן מהשופכה. בריחת שתן במאמץ יכולה להתרחש גם כאשר יש עלייה בלחץ הבטן הנגרמת על ידי הריון או השמנת יתר.

בריחת שתן יכולה להיות מסווגת גם כבריחת שתן בדחיפות (דליפת שתן לא רצונית) ובריחת שתן (דליפה המתרחשת בגלל שלפוחית השתן לא יכולה לאגור יותר שתן).

בריחת שתן היא בעיה שכיחה בקרב קשישים ונכים.

אנחנו לא צריכים להתבייש לדבר על זה. ישנן דרכים רבות לעזור לאנשים עם בריחת שתן, כגון תרופות, רפידות, חיתולים ומוצרים אחרים.

ישנם שלושה סוגים של בריחת שתן: בריחת שתן במאמץ, בריחת שתן בדחיפות ובריחת שתן מעורבת. בריחת שתן היא כאשר שתן דולף כאשר אתה משתעל או מתעטש. בריחת שתן בדחיפות היא כאשר אתה מרגיש שאתה צריך ללכת לשירותים אבל לא יכול להגיע בזמן. בריחת שתן מעורבת היא כאשר יש גם תסמיני מתח וגם תסמיני דחף בזמנים שונים.

אנשים עם בריחת שתן מרגישים לעתים קרובות נבוכים כי הם מדליפים שתן בציבור או בבית מבלי להבין זאת עד שהם מריחים את ריח השתן שלהם.

בריחת שתן היא בעיה שכיחה שאנשים רבים מתמודדים איתה.

זהו סימפטום של מצב בריאותי בסיסי ויכול להיגרם על ידי מחלות כמו סוכרת או מחלת פרקינסון.

חלק זה דן בגורמים, סוגים ותסמינים של בריחת שתן.

אנשים עם בריחת שתן עשויים להתקשות בשליטה בשלפוחית השתן או ביציאות. ניתן לראות באתר של המרכז לבריחת ודליפת שתן זה יכול להוביל לתאונות ומבוכה במקומות ציבוריים, כמו בעבודה או בבית הספר.

בריחת שתן עלולה להיגרם ממצב רפואי, כגון סוכרת או מחלת פרקינסון. ישנן גם תרופות מסוימות שעלולות לגרום לבריחת שתן אצל חלק מהאנשים הנוטלים אותן.

סוגי בריחת שתן כוללים בריחת שתן במתח (דליפת שתן כשאתם משתעלים, מתעטשים, צוחקים, מתעמלים),

אז מה היה לנו בכתבה:
היחידה לסיעוד
היחידה לסיעוד

היחידה לסיעוד היא חברת סיעוד ותיקה ומקצועית, העובדת בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים בישראל ועם עוד שורה של ארגונים בענף הרפואה והביטוח
החברה מספקת את כל שירותי הסיעוד לרבות עובד סיעוד צמוד 24/7, סיעוד נקודתי, אחות לילה, אחות סיעוד לאחר ניתוח, שירות אחות מוסמכת בבית הלקוח ועוד

ביחידה לסיעוד ישנה רמה גבוהה של האנשים שמהם בנוי הארגון הזה – צוות של אחים ואחיות מסורים ואכפתיים, בעלי הכשרה מקצועית רשמית בתחום הסיעוד ובעלי ניסיון רב בעבודה עם אנשים מבוגרים, נכים ואפילו צעירים הזקוקים לשירותי סיעוד קבועים או זמניים. היחידה לסיעוד מתנהלת על פי מתודולוגיות סדורות שאותן בנתה החברה בעצמה לאורך שנים ארוכות של עבודה בתחום הסיעוד. מתודולוגיות אלה מיועדות להבטיח לכל לקוח את חוויית השירות הטובה ביותר, לה כל אחד מכם מצפה כאשר הוא שוכר איש שילווה את היקרים לו מכל.

התקשרו עכשיו

שמירות בתתי חולים או בתי אבות,
השמות בבתי אבות סיעודים ותשושי נפש

*לא מטפלים בפניות בנושא – עובדים זרים