דרך כף הרגל – רפלקסולוגיה לחולי סרטן

אנו נטפל ביקירכם כמו משפחה!

קשה לחשוב על מחלה נוראית יותר מסרטן; הכאבים, הטיפולים האין סופיים, הרגשות שמתלווים לכל זה. כידוע, הטיפול בסרטן קשה מנשוא וכרוך בהליכים מסובכים ומסורבלים שלרוב כרוכים בלא מעט כאב וסבל. בדיוק כאן, נכנסת הרפואה האלטרנטיבית לתמונה כשהיא מציעה אפשרויות נוספות לצד הרפואה המודרנית, כדוגמת רפלקסולוגיה לחולי סרטן שנחשבת לאמצעי נפלא להפחתת תחושות הסבל שחולי הסרטן מכירים מקרוב. במאמר זה, נרחיב אודות היתרונות של הרפלקסולוגיה לחולי סרטן וכיצד מתנהלים הטיפולים עצמם.

 

מחלוקות העבר בנושא רפלקסולוגיה לחולי סרטן

מחלת הסרטן מתפרצת בשל תאים בגוף, המתחלקים ומצטברים באופן בלתי מבוקר. הצטברותם, מביאה להיווצרותו של גידול ממאיר. זאת, לצד נסיבות פנימיות וחיצוניות כגון עישון, אלכוהול, חשיפה לשמש, גנטיקה מצד שני ועוד. ברגע שהמוטציה אינה נשלטת על ידי הגוף, היא תנסה לפלוש לאיברים אחרים. רפלקסולוגיה לחולי סרטן נחשבה ללא מומלצת במשך שנים ארוכות, שכן היה מקובל להניח כי לחיצה בכף הרגל תגביר את זרימת הדם ותשחרר את התאים הסרטניים בקצב מהיר יותר בגוף, מה שיגרום לנזק רב יותר.

ההנחה הופרכה כאשר הובן כי הרפלקסולוגיה מטרתה לאזן את הזרימה בגוף ולא להגביר אותה, בהתאם לדרישות הגוף. חשוב לזכור כי גוף האדם הינו מכונה משומנת בעלת יכולות ריפוי מתקדמות, ומטרת הרפלקסולוגיה היא לסייע לו ולא להעמיד בפניו מכשולים. כלומר, אנו מבינים כי הלחיצות מווסתות את קצב הזרימה ומאזנות אותו. בשנת 2017 התגלה אף כי רפלקסולוגיה סייעה להפחית בחילות, עייפות והקאות בקרב חולי סרטן.

 

כך, כאשר לטיפולי רפלקסולוגיה יש יתרונות ממשיים עבור חולי סרטן, הטיפול שם דגש על:

  • דרכי הניקוז וההובלה בגוף – הטיפול מתמקד באזורים בהם משתקפים צינורות ההובלה והניקוז – הקצרים והארוכים, בגוף האדם. זאת על מנת לסייע להם להתנקות באופן יעיל יותר ולשמור על הגוף נקי גם מבפנים.
  • צמתים פיזיולוגיים – ישנם אזורים בגוף המאופיינים בהצטברות מתח של ממש, כגון הקיבה, הגרון, מסתם המעי הדק, התריסריון, סוגרי שלפוחית השתן, שער הריאה ועוד. המתח המדובר יוצר חסימות בזרימה החופשית בגוף, והרפלקסולוגיה עוזרת לשחרר את החסימות הללו.
  • המערכת ההורמונלית – מלבד התרומה האדירה שלה לחילוף החומרים, המערכת ההורמונלית בגוף מסייעת לתהליך השיקום במצבים קשים ואף מצבי טראומה רפואיים, כגון סרטן. כך, רפלקסולוגיה לחולי סרטן מסייעת גם למערכת ההורמונלית בגוף האדם, ותורמת לתהליך השיקום מהמחלה.

 

שילוב בין טיפולים יביא לתוצאות אופטימליות

זו אחת התקופות הקשות ביותר בחייו של אדם, שנקלע לסיטואציה רפואית שמעולם לא העלה על דעתו שייקלע אליה. הטיפולים הקשים, הפחדים, הניתוק לעתים, כל אלו מהווים גורמים לסטרס שאינו מיטיב עם המצב. לצד הטיפולים הקונבנציונאליים, מומלץ לשלב גם רפלקסולוגיה לחולי סרטן שיכולה להביא לשיפור משמעותי, ולתמוך בהצלחת הטיפולים המודרניים. יחד, נוצרת קומבינציה בלתי מנוצחת, שתעלה את סיכוייו של החולה לחזור לשגרת חיים תקינה ובריאה.

אז מה היה לנו בכתבה:
היחידה לסיעוד
היחידה לסיעוד

היחידה לסיעוד היא חברת סיעוד ותיקה ומקצועית, העובדת בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים בישראל ועם עוד שורה של ארגונים בענף הרפואה והביטוח
החברה מספקת את כל שירותי הסיעוד לרבות עובד סיעוד צמוד 24/7, סיעוד נקודתי, אחות לילה, אחות סיעוד לאחר ניתוח, שירות אחות מוסמכת בבית הלקוח ועוד

ביחידה לסיעוד ישנה רמה גבוהה של האנשים שמהם בנוי הארגון הזה – צוות של אחים ואחיות מסורים ואכפתיים, בעלי הכשרה מקצועית רשמית בתחום הסיעוד ובעלי ניסיון רב בעבודה עם אנשים מבוגרים, נכים ואפילו צעירים הזקוקים לשירותי סיעוד קבועים או זמניים. היחידה לסיעוד מתנהלת על פי מתודולוגיות סדורות שאותן בנתה החברה בעצמה לאורך שנים ארוכות של עבודה בתחום הסיעוד. מתודולוגיות אלה מיועדות להבטיח לכל לקוח את חוויית השירות הטובה ביותר, לה כל אחד מכם מצפה כאשר הוא שוכר איש שילווה את היקרים לו מכל.

התקשרו עכשיו

שמירות בתתי חולים או בתי אבות,
השמות בבתי אבות סיעודים ותשושי נפש

*לא מטפלים בפניות בנושא – עובדים זרים