הזעת יתר

אנו נטפל ביקירכם כמו משפחה!

הזעת יתר היא מצב שבו הגוף מייצר יותר מדי זיעה. זה יכול להיגרם על ידי מצב רפואי בסיסי, כגון יתר בלוטת התריס, חרדה או גיל המעבר.

הזעת יתר היא הפרעת עור נפוצה הפוגעת במיליוני אנשים ברחבי העולם. לאנשים עם מצב זה יש כמות מוגזמת של זיעה על העור וכפות הידיים שלהם הן בדרך כלל האזור הפגוע ביותר.

הסובלים מהזעת יתר יכולים לחוות מבוכה, מתח ובידוד חברתי מכיוון שהם אינם יכולים ללבוש בגדים מסוימים או להשתמש בתחבורה ציבורית מבלי שיבחינו בהם על ידי אחרים.

באתר שלנו http://hyperhidrosis.org.il תוכלו למצוא פתרונות לכל סוגי ההזעות יתר.

 

האם זה משפיע עלינו?

הזעת יתר היא מצב הגורם להזעת יתר. זוהי בעיה נפוצה המשפיעה על גברים ונשים כאחד.

הזעת יתר יכולה להשפיע על אנשים בכל הגילאים, אך בדרך כלל היא מתחילה להיות מורגשת בבגרות המוקדמת. המקומות הנפוצים ביותר שבהם ניתן לראות הזעת יתר הם בית השחי, הרגליים, הידיים והפנים.

הזעת יתר עלולה לגרום לאדם לחוש מבוכה לגבי גופו ולגרום לו להימנע מאינטראקציות חברתיות מתוך פחד להזיע יותר מדי. חשוב לאנשים עם הזעת יתר למצוא דרכים לנהל את הסימפטומים שלהם כדי שירגישו בטוחים ונוח יותר במצבים החברתיים שבהם הם נמצאים.

 

למה זה קורה?

הזעת יתר היא מצב שבו בלוטות הזיעה בגוף מייצרות כמויות יתר של זיעה. ניתן לטפל במצב באמצעות תרופות, אך אינו בר ריפוי.

הזעת יתר גורמת לסובלים משינוי בגדיהם מספר פעמים ביום, והיא יכולה גם לגרום להם להרגיש נבוכים או מודעים לעצמם. עם זאת, ישנם אנשים רבים הסובלים מהזעת יתר בחוץ וייתכן שהם לא יוכלו למצוא כל הקלה בתסמינים שלהם.

הזעת יתר היא הפרשת יתר של זיעה. זה יכול להיגרם על ידי יתר של בלוטת התריס, היפר-אדרנוקורטיקיזם או היפראנדרוגניזם.

הזעת יתר עלולה לגרום לאדם לחוש מבוכה ואי נוחות במצבים חברתיים. זה יכול גם לגרום נזק לעור ולבגדים.

הזעת יתר היא מצב הפוגע בכ-3% מהאוכלוסייה. ישנם טיפולים שונים לכך בהתאם לסוג הזעת יתר שיש למישהו.

 

טכניקות רפואיות

הזעת יתר היא מצב רפואי המאופיין בהזעת יתר. זה יכול להיגרם על ידי מספר גורמים שונים כולל גנטיקה, תרופות וטריגרים סביבתיים.

ניתן לטפל בהזעת יתר במגוון טכניקות. אלה כוללים טיפולים רפואיים, שינויים באורח החיים וניתוחים. עם זאת, הטיפול הנפוץ ביותר הוא אנטי-פרספירנט או תרופות אנטיכולינרגיות מקומיות אשר מורחים על העור.

הזעת יתר משפיעה על כ-3-5% מהאנשים בארה"ב. זה נפוץ יותר בנשים מאשר גברים ומתרחש לרוב בבתי השחי ובפנים, אך יכול להשפיע גם על הצוואר, הידיים, הרגליים, הקרקפת והמפשעה.

 

הגורמים להזעת יתר

הזעת יתר יכולה להיגרם ממספר גורמים שונים:
– חרדה
– מתח
– התקפי פאניקה
– דיכאון
לחלק מהאנשים יש אפילו הזעת יתר כמחלה אוטואימונית הנקראת הזעת יתר מוקדית ראשונית.

הזעת יתר יכולה להיות מטופלת באמצעות תרופות נוגדות הזעה או טיפולים מקומיים כמו אלומיניום כלוריד hexahydrate (AlCl3) ג'ל או קרם. יש אנשים שמשתמשים גם בהזרקת בוטוקס כדי להפחית את ייצור בלוטות הזיעה באזור שבו הם מוזרקים.

אין תרופות להזעת יתר אבל יש דרכים לנהל אותה ולחיות איתה עד שנמצא תרופה למצב זה.

אז מה היה לנו בכתבה:
היחידה לסיעוד
היחידה לסיעוד

היחידה לסיעוד היא חברת סיעוד ותיקה ומקצועית, העובדת בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים בישראל ועם עוד שורה של ארגונים בענף הרפואה והביטוח
החברה מספקת את כל שירותי הסיעוד לרבות עובד סיעוד צמוד 24/7, סיעוד נקודתי, אחות לילה, אחות סיעוד לאחר ניתוח, שירות אחות מוסמכת בבית הלקוח ועוד

ביחידה לסיעוד ישנה רמה גבוהה של האנשים שמהם בנוי הארגון הזה – צוות של אחים ואחיות מסורים ואכפתיים, בעלי הכשרה מקצועית רשמית בתחום הסיעוד ובעלי ניסיון רב בעבודה עם אנשים מבוגרים, נכים ואפילו צעירים הזקוקים לשירותי סיעוד קבועים או זמניים. היחידה לסיעוד מתנהלת על פי מתודולוגיות סדורות שאותן בנתה החברה בעצמה לאורך שנים ארוכות של עבודה בתחום הסיעוד. מתודולוגיות אלה מיועדות להבטיח לכל לקוח את חוויית השירות הטובה ביותר, לה כל אחד מכם מצפה כאשר הוא שוכר איש שילווה את היקרים לו מכל.

התקשרו עכשיו

שמירות בתתי חולים או בתי אבות,
השמות בבתי אבות סיעודים ותשושי נפש

*לא מטפלים בפניות בנושא – עובדים זרים