כל מה שצריך לדעת על הליקובקטר פילורי

אנו נטפל ביקירכם כמו משפחה!

שוב מופיעים להם כאבי בטן לא מוסברים? בני הגיל השלישי בעיקר עלולים לסבול מחיידק שנקרא הליקובקטור פילורי שיכול להביא איתו צרות רבות. אם בעבר היה נדמה כי חיידקים לא מסוגלים לשרוד בקיבה, החיידק הזה שינה את המציאות. הוא הוכיח כי למרות רמות החומציות הגבוהות, הוא יכול לשרוד וגם להביא המון כאבי ראש שונים. כאבים בקיבה מונעים מאיתנו לבצע פעולות פשוטות שאנו רגילים לעשות. ריכזנו עבורכם את כל המידע החשוב שחובה עליכם להכיר אותו. המון סימני שאלה נוגעים לחיידק הזה שיכול לשבש את שגרת החיים. אחרי שתקראו את המאמר הבא תוכלו להבין איך מזהים אותו, איך מטפלים בו ואיך מצמצמים את חומרתו. ברגע שיהיו לכם את הכלים המתאימים, אין סיבה שלא תראו את האור בקצה המנהרה.

 

האם החיידק הזה נפוץ?

השכיחות של החיידק גבוהה, עם זאת הוא מופיע יותר אצל אנשים בני הגיל השלישי. אך אל תיתנו למצב הזה להטעות אתכם, הוא עשוי להופיע גם אצל צעירים. ברגע שאתם מבחינים בסימפטומים השונים יהיה עליכם לבחון כי לא מדובר על החיידק הזה. נוכל לספר לכם כבר עכשיו כי מאוד קשה להישאר אדישים לחיידק הזה. מה שאומר שהם הוא יופיע ככל הנראה תבינו מיד כי מדובר על משהו חריג ולא סטנדרטי. הכאבים והקושי שהוא מביא איתו יחרגו ברוב המקרים ממה שיצא לכם להכיר עד היום מחיידקים אחרים.

 

איך מתבצעת ההדבקה?

עדיין אין תשובה חד משמעית לאופן שבו נדבקים בחיידק הספציפי הזה. השכיחות שלו כמו שאמרנו גבוהה מאוד בקרב בני הגיל השלישי, כך שקשה לתת תשובה אחידה. בו בזמן נדמה כי בגלל שהמערכת החיסונית של בני הגיל השלישי חלשה הוא תוקף אותם בקלות. מה שאפשר להגיד בנוסף זה שאם הוא מופיע אצל בני משפחה אחד, ישנה סבירות שהוא יתפשט לכל בני המשפחה. ככל הנראה ההימצאות המשותפת ביחד במקומות שונים גורמת להתפשטות החיידק. כמו שאמרנו הליקובקטר פילורי מאוד מדבק, כך שקשה מאוד לעצור את קצב ההדבקה. מה שכן יהיה אפשר לעשות זה לנסות לטפל בו הכי טוב שרק אפשר.

 

כיצד מזהים הליקובקטר פילורי?

האבחנה הסופית של החיידק תעשה על ידי תבחין נשיפה שנותן תשובה חד משמעית. עם זאת יש כל מיני סימפטומים שונים שמעידים כי מדובר על בעיה שחובה לשים אליה לב. אם מופיעים כאבי בטן חזקים שלא עוברים תוך זמן קצר זה עלול להדליק נורה אדומה. בו בזמן אנשים שסובלים מחיידק הליקובקטר פילורי יסבלו מהיעדר תיאבון ועוד כל מיני בעיות שונות. הבעיות כמו שאתם רואים קשורות בעיקר לקיבה שהיא הנפגעת העיקרית. יכול להיות שכתוצאה מכל המציאות הזאת תופיע גם חולשה או הרגשה לא מיטבית באופן טבעי.

 

באיזה דרך נהוג לטפל בחיידק?

החיידק עמיד בחומציות של הקיבה, כך שהוא יהיה עמיד בפני תרופות רבות. מדובר על חיידק עיקש מאוד, כזה שחובה לטפל בו בצורה ממוקדת כדי להשיג את התוצאה הרצויה. בו בזמן לא תוכלו לנוח על זרי הדפנה, הרי המציאות תהפוך להיות בלתי נסבלת כל עוד הוא נמצא. מה אנו מציעים לכם לעשות? לפנות לרופא מומחה שיספק לכם תשובות. ברוב המקרים הליקובקטר פילורי מטופל בשילוב של כמה תרופות אנטיביוטיקה חזקות. השילוב של התרופות האלה אמור לנצח את החיידק, ולהחזיר את המצב לקדמותו במלוא מובן המילה. בו בזמן תיקחו בחשבון כי זה יכול לקחת זמן עד שתשיגו בדיוק את מבוקשכם.

אז מה היה לנו בכתבה:
היחידה לסיעוד
היחידה לסיעוד

היחידה לסיעוד היא חברת סיעוד ותיקה ומקצועית, העובדת בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים בישראל ועם עוד שורה של ארגונים בענף הרפואה והביטוח
החברה מספקת את כל שירותי הסיעוד לרבות עובד סיעוד צמוד 24/7, סיעוד נקודתי, אחות לילה, אחות סיעוד לאחר ניתוח, שירות אחות מוסמכת בבית הלקוח ועוד

ביחידה לסיעוד ישנה רמה גבוהה של האנשים שמהם בנוי הארגון הזה – צוות של אחים ואחיות מסורים ואכפתיים, בעלי הכשרה מקצועית רשמית בתחום הסיעוד ובעלי ניסיון רב בעבודה עם אנשים מבוגרים, נכים ואפילו צעירים הזקוקים לשירותי סיעוד קבועים או זמניים. היחידה לסיעוד מתנהלת על פי מתודולוגיות סדורות שאותן בנתה החברה בעצמה לאורך שנים ארוכות של עבודה בתחום הסיעוד. מתודולוגיות אלה מיועדות להבטיח לכל לקוח את חוויית השירות הטובה ביותר, לה כל אחד מכם מצפה כאשר הוא שוכר איש שילווה את היקרים לו מכל.

התקשרו עכשיו

שמירות בתתי חולים או בתי אבות,
השמות בבתי אבות סיעודים ותשושי נפש

*לא מטפלים בפניות בנושא – עובדים זרים