משקפי ראייה לגיל השלישי

אנו נטפל ביקירכם כמו משפחה!

ככל שהאוכלוסייה מתבגרת, גובר הצורך במשקפי ראייה המתאימים יותר לקשישים.

מאפיינים מסוימים של משקפיים אלה תוכננו במיוחד כדי להתאים לקשישים, כגון עדשות גדולות יותר וגשר רחב יותר.

למידע נוסף היכנסו לאתר בכתובת http://telhai.org.il

 

ניתן לסווג משקפי ראייה לקשישים לשני סוגים:

1) משקפי ראייה מרשם

2) משקפי ראייה ללא מרשם (למי שאיבד את הראייה)

הסוג הנפוץ ביותר של משקפי ראייה בשימוש על ידי קשישים הם מרשם. הם עוזרים לשפר את הראייה שלהם וניתן להשתמש בהם גם לקריאה.

 

יכולת ראייה לקשישים

בשנים האחרונות היכולת לראות הפכה חשובה יותר ויותר במיוחד עבור קשישים, זה חיוני שהם עדיין יוכלו לראות מספיק טוב כדי לבצע משימות יומיומיות. זו הסיבה שחברות רבות החלו לבדוק משקפיים המיועדים לקשישים.

חלק מהמשקפיים הללו מיוצרים בצורה שמקלה עליהם לקרוא או לצפות בטלוויזיה מבלי להזיז את הראש יותר מדי.

לאחרים יש עדשות מיוחדות שגורמות לצבעים להיראות בהירים יותר, מה שיכול להועיל אם הם נאבקים עם קטרקט או מחלות עיניים אחרות.

משקפי ראייה לקשישים הם דרך מצוינת לקשישים להישאר מחוברים לעולם הסובב אותם.

חברות משקפיים רבות מציעות עדשות מרשם עם ציפוי אנטי בוהק, המסייע לקשישים לקרוא אותיות קטנות על מסך מחשב או טאבלט.

אוכלוסיית הקשישים היא אחד הפלחים הצומחים ביותר בחברה, ויחד עם זה מגיעים שורה שלמה של אתגרים חדשים. אתגר אחד הוא שלעתים קרובות הם אינם מסוגלים לראות מספיק טוב כדי לבצע משימות יומיומיות כמו קריאה או צפייה בטלוויזיה.

עם ההתפתחות המהירה של המדע והטכנולוגיה, קשישים אינם מכוסים עוד בסטריאוטיפ ה"שיער הכסוף" המיושן. מספר הקשישים הולך וגדל ואיתם מגיעים צרכים חדשים.

בשנים האחרונות פותחו בהדרגה משקפיים לקשישים. הם נועדו לענות על הצרכים של אנשים מבוגרים בקבוצות גיל שונות ולספק להם ראייה טובה יותר.

הדור הראשון של משקפיים לאנשים מבוגרים נועד בעיקר לענות על הצרכים החזותיים שלהם. יש לו עדשה מגדילה שמגדילה עצמים משני הצדדים ועדשה מתאמת אור המשתנה בהתאם לעוצמת אור השמש.

הדור השני של משקפיים לאנשים מבוגרים כולל גם אוזניות מגבירות קול וכן מיקרופון לשיפור התקשורת עם אנשים אחרים. הדור השלישי הוא

 

שימוש במשקפי ראייה

השימוש במשקפי ראייה לקשישים הוא טרנד הולך וגובר. הביקוש למשקפיים מסוג זה צפוי לגדול ב-10% בשנה בשנים הקרובות. הסיבה מאחורי מגמה זו היא שאנשים חיים יותר והם זקוקים ליותר עזרה עם הראייה שלהם ככל שהם מתבגרים.

משקפיים לקשישים מעוצבים בצורה שונה ממשקפיים רגילים. הן עשויות להיות עמידות יותר ובעלות עדשות עבות יותר כדי לפצות על מצבי עיניים הקשורים לגיל כמו פרסביופיה, ניוון מקולרי וקטרקט.

קשישים נוטים יותר לסבול ממחלות עיניים הקשורות לגיל. זו הסיבה שהם צריכים להרכיב משקפי ראייה ועדשות מגע לעתים קרובות יותר כדי לשפר את הראייה שלהם.

העיצוב של משקפיים אלו חשוב מאוד מכיוון שהוא יכול להשפיע על איכות החיים של הקשיש. המסגרות צריכות להיות קלות ונוחות כך שניתן יהיה ללבוש אותן לפרקי זמן ארוכים מבלי לגרום לאי נוחות או כאב.

כמו כן, צריכה להיות להם עדשה איכותית המסננת קרני UV, מגנה על העיניים מסנוור ומשפרת את חדות הראייה.

אז מה היה לנו בכתבה:
היחידה לסיעוד
היחידה לסיעוד

היחידה לסיעוד היא חברת סיעוד ותיקה ומקצועית, העובדת בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים בישראל ועם עוד שורה של ארגונים בענף הרפואה והביטוח
החברה מספקת את כל שירותי הסיעוד לרבות עובד סיעוד צמוד 24/7, סיעוד נקודתי, אחות לילה, אחות סיעוד לאחר ניתוח, שירות אחות מוסמכת בבית הלקוח ועוד

ביחידה לסיעוד ישנה רמה גבוהה של האנשים שמהם בנוי הארגון הזה – צוות של אחים ואחיות מסורים ואכפתיים, בעלי הכשרה מקצועית רשמית בתחום הסיעוד ובעלי ניסיון רב בעבודה עם אנשים מבוגרים, נכים ואפילו צעירים הזקוקים לשירותי סיעוד קבועים או זמניים. היחידה לסיעוד מתנהלת על פי מתודולוגיות סדורות שאותן בנתה החברה בעצמה לאורך שנים ארוכות של עבודה בתחום הסיעוד. מתודולוגיות אלה מיועדות להבטיח לכל לקוח את חוויית השירות הטובה ביותר, לה כל אחד מכם מצפה כאשר הוא שוכר איש שילווה את היקרים לו מכל.

התקשרו עכשיו

שמירות בתתי חולים או בתי אבות,
השמות בבתי אבות סיעודים ותשושי נפש

*לא מטפלים בפניות בנושא – עובדים זרים