סוכרת

אנו נטפל ביקירכם כמו משפחה!

סוכרת היא הפרעה מטבולית כרונית

המשפיעה על האופן שבו הגוף שלנו ממיר מזון לאנרגיה.

הוא מאופיין ברמות גבוהות של סוכר בדם.

סוכרת מסוג 2 היא הסוג הנפוץ ביותר של סוכרת, המהווה כ-90% מכלל המקרים. זה מתרחש בדרך כלל אצל מבוגרים ויכול להיגרם על ידי גורמים גנטיים וסביבתיים.

זה יכול להוביל לבעיות בריאותיות רבות כמו מחלות לב, עיוורון, אי ספיקת כליות, זרימת דם לקויה, זיהום בגפיים וקטיעות.

סוכרת היא מצב כרוני שבו הגוף אינו מייצר מספיק אינסולין

או אינו יכול להשתמש כראוי באינסולין שהוא מייצר.

שני הסוגים הנפוצים ביותר של סוכרת הם סוג 1 וסוג 2. סוכרת מסוג 1 מתפתחת כאשר תאי בטא בלבלב, המייצרים אינסולין, נהרסים על ידי מערכת החיסון. סוכרת מסוג 2 מתחילה בדרך כלל כתנגודת לאינסולין, כלומר התאים אינם מגיבים כרגיל לאינסולין.  כמו באתר של המרכז לאבחון וטיפול בסוכרת כתוצאה מכך, הלבלב חייב לייצר יותר ויותר אינסולין כדי לשמור על רמות הסוכר בדם תקינות. בסופו של דבר, רמה גבוהה קבועה זו של אינסולין גורמת לתאי בטא לשרוף ולהפסיק לפעול.

סוכרת היא הפרעה המשפיעה על האופן שבו הגוף מתמודד עם סוכר וחומרים מזינים אחרים.

הוא מאופיין ברמות סוכר גבוהות בדם, בין אם משום שאינסולין מיוצר ובין אם משום שתאים אינם מגיבים לאינסולין.

שני הסוגים העיקריים של סוכרת הם סוג 1 וסוג 2. סוכרת סוג 1 מתחילה בדרך כלל בילדות, בעוד שסוכרת מסוג 2 מתחילה בדרך כלל בבגרות. סוכרת מסוג 1 דורשת לעיתים קרובות זריקות אינסולין כדי לשלוט ברמות הסוכר בדם, בעוד שלעיתים ניתן לשלוט בסוכרת מסוג 2 באמצעות דיאטה ופעילות גופנית בלבד.

סוכרת סוג 1:

סוכרת מסוג 1 (T1DM) מתייחסת למצב אוטואימוני שבו המערכת החיסונית של הגוף הורסת בטעות תאי בטא של הלבלב המייצרים אינסולין

-ייצור האינסולין יורד עם הזמן עקב חוסר בתאי בטא וזה

סוכרת היא הפרעה מטבולית כרונית המסומנת בהיפרגליקמיה.

המחלה נגרמת משילוב של גורמים גנטיים וסביבתיים. סוכרת יכולה להיות מסווגת לארבעה סוגים: סוג 1, סוג 2, סוכרת הריון וסוגים ספציפיים אחרים.

סוכרת מסוג 1 היא מחלה אוטואימונית המופיעה בדרך כלל בילדות או בגיל ההתבגרות (בכ-10% מהמקרים). אין לזה סיבה ידועה והוא יכול להיות קטלני אם לא מטפלים בו כראוי. סוכרת מסוג 2 היא הצורה השכיחה ביותר של המצב, המהווה כ-90-95% מכלל המקרים. סוכרת הריונית נמשכת בדרך כלל רק במהלך ההיריון, אך היא עלולה להוביל לסוכרת מסוג 2 בשלב מאוחר יותר בחיים אם לא מטפלים בה כראוי. סוגים ספציפיים אחרים נדירים יותר אך הם עדיין מהווים אחוז מסוים מכל המקרים (

סוכרת היא מצב שבו הגוף אינו מייצר מספיק אינסולין

או אינו יכול להשתמש באינסולין שלו כראוי. זוהי הפרעה מטבולית כרונית שיכולה להיות בעלת סיבות והשפעות רבות ושונות.

המונח סוכרת פירושו המילולי "שתן ממותק בדבש" ונטבע על ידי אריסטו (384 לפנה"ס-322 לפנה"ס) כדי לתאר את הטעם המתוק של שתן סוכרתי.

אז מה היה לנו בכתבה:
היחידה לסיעוד
היחידה לסיעוד

היחידה לסיעוד היא חברת סיעוד ותיקה ומקצועית, העובדת בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים בישראל ועם עוד שורה של ארגונים בענף הרפואה והביטוח
החברה מספקת את כל שירותי הסיעוד לרבות עובד סיעוד צמוד 24/7, סיעוד נקודתי, אחות לילה, אחות סיעוד לאחר ניתוח, שירות אחות מוסמכת בבית הלקוח ועוד

ביחידה לסיעוד ישנה רמה גבוהה של האנשים שמהם בנוי הארגון הזה – צוות של אחים ואחיות מסורים ואכפתיים, בעלי הכשרה מקצועית רשמית בתחום הסיעוד ובעלי ניסיון רב בעבודה עם אנשים מבוגרים, נכים ואפילו צעירים הזקוקים לשירותי סיעוד קבועים או זמניים. היחידה לסיעוד מתנהלת על פי מתודולוגיות סדורות שאותן בנתה החברה בעצמה לאורך שנים ארוכות של עבודה בתחום הסיעוד. מתודולוגיות אלה מיועדות להבטיח לכל לקוח את חוויית השירות הטובה ביותר, לה כל אחד מכם מצפה כאשר הוא שוכר איש שילווה את היקרים לו מכל.

התקשרו עכשיו

שמירות בתתי חולים או בתי אבות,
השמות בבתי אבות סיעודים ותשושי נפש

*לא מטפלים בפניות בנושא – עובדים זרים