פטרת ציפורניים

אנו נטפל ביקירכם כמו משפחה!

פטרת ציפורניים היא זיהום פטרייתי שכיח בציפורן.

זה נראה לרוב על האצבעות או האצבעות. הציפורניים עשויות להיות עבות, דהויות ומתפוררות ויכולות להיות כואבות.

פטרת ציפורניים יכולה להיגרם מהרבה דברים כמו: פציעה בציפורן, שימוש בנעליים או גרביים צמודות, ציפורניים מלאכותיות או מריחת לק מזויף, נעילת נעליים סגורות קטנות מדי לרגליים או שימוש בבריכות שחייה ציבוריות עם כלור. מה שעלול לגרום לגירוי בעור.

כדי לטפל בפטרת ציפורניים יש להשתמש בתרופות אנטי-פטרייתיות ללא מרשם (בדרך כלל בצורת קרם מקומי), תרופות אנטי-פטרייתיות במרשם (בדרך כלל טבליות דרך הפה), טיפולים טבעיים כגון שמן עץ התה וחומץ תפוחים ולייזר טיפול שהוא. פטרת ציפורניים

פטרת ציפורניים היא מחלת ציפורניים

שכיחה שניתן להימנע ממנה על ידי הקפדה על כמה אמצעי זהירות פשוטים.

הצעד הראשון למניעת פטרת ציפורניים הוא לשמור על הציפורניים יבשות. לבישת כפפות בעת שטיפת כלים, שחייה או פעילויות רטובות אחרות יכולה לסייע במניעת התפשטות הפטרייה.

כמו כן, חשוב לשמור על רגליים יבשות ולגרוב גרביים נקיות מדי יום.

ספורטאים נמצאים בסיכון גבוה יותר להידבק בפטרת ציפורניים מכיוון שהם נוטים יותר להזיע ברגליים ולחלוק נעליים עם אחרים.

אם יש לך סוכרת, חשוב לשמור על רמות הסוכר בדם שלך, כי זה יכול להגביר את הסבירות שלך לפתח פטרת ציפורניים גם כן.

פטרת ציפורניים היא זיהום עור שכיח שיכול להדביק כל חלק בגוף.

זה נגרם על ידי גידול יתר של פטריות (בדרך כלל "דרמטופיטים") שפולשים למיטת הציפורן או לעור.

הזיהום יכול להתפשט באמצעות מגע עם אנשים נגועים או משטחים. פטרת ציפורניים שכיחה יותר אצל אנשים הסובלים ממערכת חיסונית חלשה, סוכרת, פסוריאזיס, ספורט כף רגל או בעיות עור אחרות, כמו גם אנשים הנועלים נעליים צמודות ואנשים שלעתים קרובות במגע עם מים.

התסמין השכיח ביותר של פטרת ציפורניים הוא ציפורן דהויה שנראית מעובה ומתפוררת בעוד שהאזור שמסביב עשוי להיות אדום ומודלק. חלק מהמטופלים עלולים לחוות גם כאב ואי נוחות בעת נעילת נעליים או בהליכה יחפה על משטחים קשים.

פטרת ציפורניים היא זיהום שכיח המשפיע על מיטת הציפורן והעור שמסביב.

זה יכול להיגרם על ידי גורמים שונים, כגון פציעה בציפורן, ציפורניים מלאכותיות במשך זמן רב, או כף רגל של אתלט.

הזיהום מתחיל כנקודה לבנה או צהובה מתחת לקצה הציפורן. לאחר מכן הפטרייה תתפשט לשאר הציפורן ועלולה לגרום לה להתעבות ולהתפורר. אם לא מטופל, זה יכול להדביק גם ציפורניים אחרות.

פטרת ציפורניים אינה מדבקת אבל אתה יכול לחלות בה אם אתה נוגע במישהו אחר עם ציפורן נגועה או חולקת איתה פריטים כמו מגבות.

ייתכן שלא תבחין בתסמינים כלשהם בהתחלה, אבל אם יש לך אותם, יש כמה סימנים שכדאי לך לשים לב אליהם:

אז מה היה לנו בכתבה:
היחידה לסיעוד
היחידה לסיעוד

היחידה לסיעוד היא חברת סיעוד ותיקה ומקצועית, העובדת בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים בישראל ועם עוד שורה של ארגונים בענף הרפואה והביטוח
החברה מספקת את כל שירותי הסיעוד לרבות עובד סיעוד צמוד 24/7, סיעוד נקודתי, אחות לילה, אחות סיעוד לאחר ניתוח, שירות אחות מוסמכת בבית הלקוח ועוד

ביחידה לסיעוד ישנה רמה גבוהה של האנשים שמהם בנוי הארגון הזה – צוות של אחים ואחיות מסורים ואכפתיים, בעלי הכשרה מקצועית רשמית בתחום הסיעוד ובעלי ניסיון רב בעבודה עם אנשים מבוגרים, נכים ואפילו צעירים הזקוקים לשירותי סיעוד קבועים או זמניים. היחידה לסיעוד מתנהלת על פי מתודולוגיות סדורות שאותן בנתה החברה בעצמה לאורך שנים ארוכות של עבודה בתחום הסיעוד. מתודולוגיות אלה מיועדות להבטיח לכל לקוח את חוויית השירות הטובה ביותר, לה כל אחד מכם מצפה כאשר הוא שוכר איש שילווה את היקרים לו מכל.

התקשרו עכשיו

שמירות בתתי חולים או בתי אבות,
השמות בבתי אבות סיעודים ותשושי נפש

*לא מטפלים בפניות בנושא – עובדים זרים