שירות אחות עד הבית באבן יהודה

אנו נטפל ביקירכם כמו משפחה!

שירות אחות עד הבית באבן יהודהיש שיתייחסו לאופציה של הזמנת אחות עד הבית כפינוק או כמותרות שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו, אבל כפי שיודעים מטופלים רבים, בדרך כלל סיעודיים או כאלה הסובלים ממחלות שונות המגבילות את התנועה והתפקוד היומיומי, שירות אחות עד הבית הוא שירות הכרחי וחשוב, שהתואר האחרון שניתן לייחס לו הוא פינוק או מותרות. אז מה זה שירות אחות עד הבית? מי צריך את השירות? אילו אחיות מספקות את השירות ומהיכן מזמינים שירות אחות עד הבית באבן יהודה? את כל התשובות לכל השאלות הללו, תוכלו למצוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

שירות אחות עד הבית – מה הוא בעצם?

ובכן, ממש כפי שזה נשמע, שירות אחות עד הבית הוא שירות במסגרתו מגיעה אחות מוסמכת ומורשית אל ביתו של הלקוח בכדי להעניק לו טיפול. במסגרת זו יכול המטופל להזמין את האחות לצורך קבלת כל סוג של טיפול אותו מוסמכת האחות להעניק ובכלל זה ביצוע בדיקות דם, לחץ דם ולב, מתן זריקות, לקיחת דם, חבישת פצעים כרוניים, מתן תרופות הדורשות ביקורת רפואית, ביצוע פיזיותרפיה וכן הלאה. ישנו מגוון רחב מאוד של טיפולים שאותם מעניקות אחיות בקופות ובתי חולים ובמסגרת שירות אחות עד הבית באבן יהודה, ניתן להזמין את האחות שתבצע את הטיפול בביתו של הלקוח.

קראו עוד: שירות אחות סיעודית בבית ל-24 שעות

למה נדרש שירות כזה ולמי הוא מיועד?

כפי שאמרנו בפתח דברינו, הקונספט של שירות אחות עד הבית יכול להצטייר בעיני אנשים מסוימים כמותרות או כפינוק שאין לו מקום. יחד עם זאת, סביר להניח שאנשים אלה חושבים כך, פשוט מכיוון שהם לא זקוקים לשירות כזה. בפועל, אנשים רבים הזקוקים לשירותים רפואיים כמעט על בסיס יומיומי, הם אנשים הסובלים מקושי בתנועה, קשיי תפקוד יומיומיים ואפילו חוסר יכולת או איסור רפואי לצאת מביתם (למשל אנשים השוהים בבידוד לאור חולשה של מערכת החיסון). בכל המקרים האלה, נדרש המטופל לקבל טיפולים שונים באופן שוטף, אך הוא אינו יכול הוא מתקשה מאוד להגיע לבית החולים בכדי לקבל אותם.

בדיוק במקרים אלה, בא לידי ביטוי הערך המוסף של שירות אחות עד הבית באבן יהודה. במקום שהמטופל יגיע לבית החולים בכדי לקבל את הטיפולים הדרושים לו, האחות היא זו שתגיע לביתו ותעניק לו אותם בסביבתו הטבעית ומבלי לגרום לו את הטרחה והמאמץ הכרוכים בהגעה לבית החולים, טרחה ומאמץ שפעמים רבות יכולים הם בעצמם לגרום לפגיעה בבריאותו של המטופל. על כן, בכל מקרה של מטופל שמתקשה לצאת מביתו, שחל עליו איסור רפואי לצאת מביתו או שפשוט עלול לחוות סבל רב מעצם הצורך לצאת מביתו ולהגיע לבית החולים, שירות אחות עד הבית באבן יהודה יכול להיות בדיוק הפתרון הנדרש לו וזה ממש לא משנה מה חושבים על כך אחרים.

 

טווח הטיפולים שניתן להזמין במסגרת השירותמהו טווח הטיפולים שניתן להזמין במסגרת השירות?

שירות אחות עד הבית באבן יהודה מיועד כאמור לאפשר למטופל לקבל כל טיפול שאותו מבצעת אחות באופן טיפוסי, בין בבית החולים, בין בקופת החולים ובין בביתו של הלקוח. טיפולים אלה כוללים למשל לקיחת דם, בדיקות לחץ דם ולב, טיפול במערכת נשימה, מתן תרופות תחת בקרה רפואית, פיזיותרפיה, החלפת חבישות, טיפול בפצעים כרוניים, טיפולים רפואיים סיעודיים, מתן תרופות בזריקה תת עורית, מתן עירויים של תרופות ובכלל וכן הלאה. ישנה רשימה ארוכה מאוד של טיפולים שאותם נותנות אחיות ולא רופאים. טיפולים אלה הם בדרך כלל הטיפולים שלהם זקוקים מטופלים רבים באופן שוטף, כשאת הרופא עליהם לראות רק מעת לעת לצורך ביקורת. משמעות הדברים היא שכמעט בכל מקרה, יוכל שירות אחות עד הבית באבן יהודה לתת לכם את הפתרון הדרוש לכם, עבור מרבית סוגי הטיפולים להם אתם עשויים להזדקק. לכם רק נותר לבחון האם אתם מוכנים ויכולים לשלם את עלות הטיפול או שתאלצו להטריח את המטופל עד בית החולים בכל פעם מחדש, אבל מבחינת מגוון הטיפולים המוצעים במסגרת שירות זה, אתם יכולים להיות בטוחים שבמקום הנכון תוכלו להזמין לביתכם אחות מוסמכת, שתדע לבצע את כל סוגי הטיפולים הדרושים לכם ללא יוצא מן הכלל.

 

האם כל אחד יכול להזמין את השירות?

התשובה היא בהחלט כן. קודם לכן תיארנו את המצבים הטיפוסיים בהם יכול שירות אחות עד הבית באבן יהודה לספק ערך מוסף הכרחי וחיוני למטופל, כאמור במקרים בהם קיים קושי או איסור על המטופל לצאת מביתו. יחד עם זאת, האופציה להזמין את השירות היא אופציה פתוחה בפני כל אדם ואם אתם מרגישים שמכל סיבה שהיא, הייתם מעדיפים שהאחות תגיע אליכם במקום שאתם תצטרכו להגיע אליה, אתם בהחלט יכולים להזמין את השירות ובלבד שאתם מבינים, כי מדובר בשירות בתשלום, שירות שלו הייתם מגיעים לקופת החולים או לבית החולים בכוחות עצמכם כדי לקבל אותו, לא הייתם משלמים עליו כלל. אחרי שאמרנו את זה, בכל מקרה שבו נעזרים בשירות אחות עד הבית, מומלץ וחשוב לעדכן על כך את הרופא, לספר לו מי האחות המטפלת ולבחון האם יש לו הערות או דגשים שהוא רוצה לתת כדי להבטיח לא רק את בטיחות המטופל, אלא גם את טיב הטיפול.

 

כמה עולה השירות?

שירות אחות עד הבית באבן יהודה יכול לעלות החל ממאות שקלים בודדות ועד מספר מאות שקלים לכל טיפול. עלות הטיפול נקבעת כמובן בהתאם לאורך הטיפול, רמת המורכבות שלו, הטיפולים שיש להעניק במסגרתו, הזמן שלאורכו נדרשת האחות לשהות עם המטופל, מרחק המגורים של המטופל וכן הלאה. מתן זריקות למשל, יכול להיות יקר יותר מאשר מתן כדורים תחת ביקורת רפואית. מתן טיפול לחולה סיעודי במשך שעות, יכול להיות יקר יותר משמעותית מאשר טיפול נקודתי שניתן לסיים אותו בתוך דקות ספורות. יחד עם זאת, מרגע שהגעתם למסקנה כי שירות אחות פרטית עד הבית הוא השירות החיוני לכם והוא השירות אותו אתם צריכים, נושא העלות לא אמור לעצור בעדכם, אלא אם פשוט אין לכם את היכולת הכלכלית לחשוב בכלל בכיוון של שירות כזה, וניתן בהחלט להעריך כי מקרים אלה הם מקרים בודדים בלבד.

בפועל, כדאי גם לדעת שקופת החולים וכן המוסד לביטוח לאומי, עשויים להשתתף בעלות השירות בהתאם לסיבה שבגינה אתם מזמינים את האחות לביתכם. כך למשל, אם אתם צעירים, ללא מחלות רקע ופשוט מתעצלים לצאת מהבית ומעדיפים להזמין שירות אחות עד הבית באבן יהודה, יהיה עליכם לשאת במלוא עלות השירות בעצמכם. יחד עם זאת, אם אתם סובלים ממצבים רפואיים המוכרים על ידי המוסד לביטוח לאומי כמצבים סיעודיים או כאלה המצדיקים הזמנת גורם רפואי מקצועי לבית המטופל, תוכלו להגיש בקשת השתתפות מימון הן מהביטוח הלאומי והן מקופת החולים בה אתם מבוטחים. במקרים רבים, השתתפות זו יכולה להפוך את עלות השירות לסמלית בלבד, בגובה של מספר עשרות שקלים ובמקרים מסוימים אף עשויות להגיע לכם מספר שעות חודשיות ללא תשלום כלל. את הדברים הללו יש לברר מול קופת החולים ומול המוסד לביטוח לאומי.

 

ממי מזמינים את השירות?

ככלל, שירות אחות עד הבית באבן יהודה ניתן להזמנה מכל אחות מוסמכת, שמורשית להעניק טיפולים בבית הלקוח. זאת יכולה להיות אחות קופת החולים שמציעה את השירות ואז אתם יכולים פשוט להתחבר אליה ולהזמין ממנה את השירות כנדרש. יחד עם זאת, מרבית האחיות כלל לא מציעות את השירות הזה ולכן לרוב, יהיה עליכם לפנות לגורם מקצועי שמאגד בתוכו מספר רב של אחיות, שהוסמכו והורשו להעניק טיפולים בבית הלקוח. המדובר בחברות כוח אדם רפואי, שפשוט מעמידות לרשותכם את השירות בכל עת ולכל צורך. בחברות אלה תוכלו למצוא חיות ראשיות ואחיות מוסמכות, בעלות הסמכות שונות להענקת סוגים שונים של טיפולים, כך שלא משנה מהו הטיפול הספציפי לו אתם זקוקים, בחברות אלה תוכלו למצוא את המענה המלא לכל מקרה ומקרה.

מן הסתם, אם אתם מתכוונים להזמין שירות אחות עד הבית באבן יהודה, אתם רוצים למצוא חברה כזאת הפועלת באזור וגם יודעת להעמיד לרשותכם אחות בעלת ההסמכה הנדרשת, אחות שיכולה להעניק את הטיפול הספציפי הנדרש ושגם יכולה להיות זמינה עבורכם בכל עת. כך למשל, ישנם מטופלים רבים הזקוקים לאחות שתלווה אותם לאורך הלילה או אחות סיעודית שתלווה חולה סיעודי למשך מספר שעות ותעניק לו טיפול רפואי נדרש. חברת האחיות אליה אתם פונים אמורה להיות מסוגלת לתת מענה לכל אחד מן המקרים הללו ואם היא אינה יודעת לעשות זאת, אולי כדאי לפנות לחברה אחרת באזור.

משמעות הדברים היא, שלא משנה אם החברה מציעה לכם את השירות הספציפי לו אתם זקוקים אם לאו, אתם בכל מקרה רוצים לבחון את סל השירותים המוצעים על ידה. היכרות עם סל השירותים תאפשר לכם להבין האם מדובר בחברה מקצועית שאכן בנתה יכולות נרחבות, באמצעותן היא יכולה להעניק שירות אחות עד הבית באבן יהודה לכל לקוחותיה ולכל המצבים הרפואיים, או שמדובר בחברה לא מקצועית במיוחד שמתמקדת בטיפולים פשוטים בלבד ואז אתם אולי רוצים לנסות ולמצוא חברה אחרת.

מה לגבי מקרים בהם נדרשת לכם אחות למשך שעות ארוכות?

שירות אחות עד הבית באבן יהודה אינו מוגבל בשום צורה ודרך במספר השעות שבמהלכן תזדקקו לליווי של אחות מוסמכת. חברה המספקת את השירות אמורה להיות מסוגלת להעמיד לרשותכם את האחות המתאימה לכם למשך פרק הזמן הנדרש לכם על מנת להעניק את הטיפול הרפואי הנדרש בצורה מקצועית ומלאה. יחד עם זאת, מן הסתם, אם אתם זקוקים לשירות שצפוי להימשך שעות ארוכות או שאתם זקוקים לליווי של אחות בשעות חריגות ובמיוחד בשעות הלילה, בשבתות או בחגים, עליכם לקחת בחשבון את העלות הכרוכה בטיפול כזה, כשככל שהאחות תצטרך לשעות אצלכם יותר שעות, כך העלות הכוללת של השירות תהיה גבוהה יותר.

ובכל זאת, כפי שהסברנו כבר בתחילת דברינו, שירות אחות עד הבית באבן יהודה הוא שירות שאותו נבחר לקחת בדרך כלל במקרים בהם אין לנו עוד אופציה אחרת, במקרים בהם באמת קיים קושי אמיתי לנייד את המטופל מהבית לבית החולים, לעיתים מספר פעמים בשבוע ולעיתים למרחקים ארוכים, תוך המתנה אינסופית בתור. במקרים אלה, פשוט אין ברירה אלא לשלם את המחיר הנדרש ולהבטיח שהמטופל מקבל את הטיפול הרפואי הנדרש לו מבלי שעליו לעבור סבל רב בכדי לקבל אותו.

ואולם, כפי שאמרנו קודם לכן, דווקא במקרים אלה בהם אכן קיים צורך אמיתי בשירות, הסיכויים הם כי תוכלו לקבל סיוע משמעותי מקופת החולים ומהמוסד לביטוח לאומי ולכן, מומלץ מאוד לברר את הדברים לעומק מול הרשויות הרלוונטיות, לראות בדיוק מה מגיע לכם וכמה ובהתאם לכך לבחון כיצד, האם ומתי תרצו להשתמש בשירות הזה ובאיזה היקף.

אז מה היה לנו בכתבה:
היחידה לסיעוד
היחידה לסיעוד

היחידה לסיעוד היא חברת סיעוד ותיקה ומקצועית, העובדת בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים בישראל ועם עוד שורה של ארגונים בענף הרפואה והביטוח
החברה מספקת את כל שירותי הסיעוד לרבות עובד סיעוד צמוד 24/7, סיעוד נקודתי, אחות לילה, אחות סיעוד לאחר ניתוח, שירות אחות מוסמכת בבית הלקוח ועוד

ביחידה לסיעוד ישנה רמה גבוהה של האנשים שמהם בנוי הארגון הזה – צוות של אחים ואחיות מסורים ואכפתיים, בעלי הכשרה מקצועית רשמית בתחום הסיעוד ובעלי ניסיון רב בעבודה עם אנשים מבוגרים, נכים ואפילו צעירים הזקוקים לשירותי סיעוד קבועים או זמניים. היחידה לסיעוד מתנהלת על פי מתודולוגיות סדורות שאותן בנתה החברה בעצמה לאורך שנים ארוכות של עבודה בתחום הסיעוד. מתודולוגיות אלה מיועדות להבטיח לכל לקוח את חוויית השירות הטובה ביותר, לה כל אחד מכם מצפה כאשר הוא שוכר איש שילווה את היקרים לו מכל.

התקשרו עכשיו

שמירות בתתי חולים או בתי אבות,
השמות בבתי אבות סיעודים ותשושי נפש

*לא מטפלים בפניות בנושא – עובדים זרים