מה זה היפוקסיה?

אנו נטפל ביקירכם כמו משפחה!

היפוקסיה, שנקראת גם אנציפלופתיה היפוקסית-איסכמית, היא מצב שבו הגוף או חלק מסוים בגוף משוללים חמצן. מצב זה עלול לגרום לנזק מוחי קבוע, ורופאים וצוותים רפואיים בבתי חולם נדרשים לנקוט באמצעי זהירות נאותים על מנת למנוע את הסיכון.

עורכי דין מומחים לרשלנות רפואית מייצגים לקוחות שסבלו מפגיעות מוחיות חמורות כגון היפוקסיה, כולל ייצוג לבני משפחה שאיבדו קרובים כתוצאה מרשלנות רפואית שכרוכה בהעדר אבחון וטיפול בזמן על ידי רופאים או צוותים רפואיים. לעורכי דין מיומנים בתחם יש את הידע להשיג ללקוחות את הפיצויים המגיעים להם, ולתבוע את הנזקים לאחר הוכחת הרשלנות הרפואית.

גורמים נפוצים להיפוקסיה שנובעת מרשלנות רפואית

היפוקסיה עלולה להיגרם כתוצאה מהעדר הקפדה על נהלים רפואיים ושיטות רפואיות. אוורור לקוי או עצירת נשימה במהלך הניתוח או לאחריו מהווים גורמים מובילים להיפוקסיה. סיבות נוספות למצב זה כוללות תקלות לב שאינן תקינות; הרעלת פחמן חד חמצני; או הפרעות דם אחרות.

הגורמים לרשלנות רפואית שעלולה לגרום להיפוקסיה כוללים:

 • העדר אבחון וטיפול במצב רפואי חמור.
 • העדר טיפול נכון במטופל עם התקף לב.
 • תקלות לב שאינן תקינות.
 • הרעלת פחמן חד חמצני.
 • הפרעות שונות בדם.
 • העדר אבחון בזמן וטיפול בשבץ מוחי.
 • העדר טיפול נכון במטופל עם דימום גולגולתי.
 • העדר זיהוי רעלת הריון.
 • העדר מניעת היפוקסיה עוברית.
 • העדר טיפול נכון במטופל עם יתר לחץ דם.

ללא טיפול מהיר ותשומת לב מלאה וקפדנית של רופאים וצוותים רפואיים, היפוקסיה עלולה להוביל למוגבלות נפשית ופיזית, ולעתים אף למוות, וטרגדיה זו 

היפוקסיה ופגיעת לידה

הסיבוך של אירוע חמצני במהלך הלידה הוא מצב חמור מאוד. אחד המצבים שמובילים להיפוקסיה שנובעת מפגיעת לידה הוא מצב בו התינוק אינו מקבל מספיק חמצן כשהוא עובר בתעלת הלידה. פגיעה בשליה, חבל טבור סבוך או זיהום עלולים גם הם לגרום לאירוע הפוקסיה. 

במקרים רבים, רופא קשוב יכול לזהות סיכון לאירוע היפוקסיה אצל התינוק, ולנקוט בפעולות מהירות על מנת למנוע את הפציעה. הכישלון בביצוע צעדי המניעה הוא הגורם המוביל להיפוקסיה בקרב עוברים.

עורכי דין מומחים ברשלנות רפואית מבססים תביעה בעילת טרגדיה שניתן היה למנוע, ומוכיחים שעמידה בסטנדרטים של טיפול יכלה למנוע את הפגיעה.

מהם תסמיני היפוקסיה?

למרות שהסימנים והתסמינים של היפוקסיה משתנים ממקרה למקרה, ברוב המקרים תסמינים של פגיעה מוחית בתינוקות, שנגרמת כתוצאה מהיפוקסיה, עשויים לכלול:

 • סוגיות התנהגות כמו האכלה לקויה, עצבנות או בכי מוגזם.
 • מיומנויות לקויות של אחיזה.
 • בעיות ברפלקסים.
 • דום נשימה.
 • נשימה מהירה.
 • ישנוניות או עייפות מוגזמת.
 • הקאות.
 • התקפים.

תסמיני היפוקסיה חמורה עשויים לכלול טיפשות או תרדמת, הנשימה עשויה להיות לא סדירה, והתינוק אינו מסוגל להגיב לגירוי גופני.

חשיבות האבחון והטיפול בזמן

מספר בדיקות יכולות לאשר אם התרחשה פגיעה מוחית, כולל בדיקת CT ראש, MRI או אלקטרואנספלוגרמה. ניתן לטפל בהצלחה בהיפוקסיה קלה או בינונית באמצעות טיפולים בחמצן, אבל ללא טיפול, הנזק המוחי עלול להיות קבוע.

הטיפול בהיפוקסיה תלוי במידת הנזק לרקמות, בכמות החמצן שנשללה מהמוח ובמצב הגופני של המטופל.

אם סבלתם מחוויה טראומטית זו או שצפיתם בתינוק שלכם או באדם אהוב שחוו אירוע רציני שהוביל להיפוקסיה, יתכן שאפילו לא תרצו לחשוב על האפשרויות המשפטיות שלכם. אבל בעוד שמצבים רפואיים חמורים כל כך משפיעים באופן משמעותי על חייכם ועל חיי כל בני משפחתכם, החוק אכן מעניק לכם מסלול משפטי שיסייע לכם לתבוע את הגורמים האחראים לפציעות.

אפשרויות טיפול בהיפוקסיה

אם תינוק או מבוגר סובלים מסימני היפוקסיה, הצעד הראשון הוא החייאה וייצוב זרימת החמצן. לאחר שהנשימה מוסדרת, הטיפול עשוי לכלול היפותרמיה, ניהול נוזלים והקפדה על המשך אוורור הולם. 

בשנים האחרונות, טיפול בקירור מומלץ אף הוא כטיפול יעיל, ואפשרות זו כוללת שימוש בשמיכת פלסטיק שמפזרת בתוכה מים צוננים. המטופל בדרך כלל נעטף בשמיכה זו למשך פחות משלושה ימים, וההשפעות הן האטת הנפיחות המוחית, שאחרת עלולה לגרום לנזק מוחי קבוע.

טיפול בהיפוקסיה חמורה

אם היפוקסיה מתקדמת הובילה לפגיעה מוחית קבועה, אפשרויות הטיפול הן שמרניות יותר באופן משמעותי וממוקדות בשילוב של תרופות וטיפול ארוך טווח. לא קיימת תרופה להיפוקסיה, והנפגעים יכולים לטפל רק בתסמינים, ועליהם להסתגל לתהליך זה במשך כל החיים. 

עלויות טיפול בהיפוקסיה עשויות להיות יקרות מאוד, ובנוסף לטיפול בנפגע, כל בני המשפחה עשויים להזדקק גם הם לטיפול כלשהו על מנת להתמודד עם השפעות המצב הרפואי על יקירם. מסיבה זו חשוב להתייעץ מיד עם עורך דין כדי להבין את סיכויי התביעה.

בשורה התחתונה, ייעוץ משפטי מסייע בקביעת עילת תביעת רשלנות רפואית בהיפוקסיה

מכיוון שהיפוקסיה עלולה להתרחש כתוצאה מכל כך הרבה גורמים, השיטה הטובה ביותר לקבוע רשלנות רפואית בהיפוקסיה היא לפנות לייעוץ משפטי של עורך דין מיומן בתחום. עורך הדין יבחן את המקרה, יקבע אם קיימת עילת תביעה, וייצג את התובעים בהליכים המשפטיים עד להשגת הפיצויים הגבוהים.

כשפונים לייעוץ משפטי של מומחים עם שנים של ניסיון, מבינים ששום מקרה של היפוקסיה אינו מורכב מדי. אנשי מקצוע אלו מיומנים בטיפול בתיקים מורכבים שבהם האחריות מוטלת על רופאים, ויש להם את הכישורים לתבוע פיצויים לטובת נפגעי נזקים מוחיים ופגיעות קטסטרופליות אחרות, כולל ברשלנות רפואית שהובילה למוות בעוולה. 

אל תקשיבו לרופאים או לנציגי חברות ביטוח שמזהירים אתכם שאין לכם עילת תביעה, וצרו קשר עם עורך דין מיומן בתחום רשלנות רפואית כדי לקבל הערכה אמיתית לגבי המקרה שלכם. 

 

אז מה היה לנו בכתבה:
היחידה לסיעוד
היחידה לסיעוד

היחידה לסיעוד היא חברת סיעוד ותיקה ומקצועית, העובדת בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים בישראל ועם עוד שורה של ארגונים בענף הרפואה והביטוח
החברה מספקת את כל שירותי הסיעוד לרבות עובד סיעוד צמוד 24/7, סיעוד נקודתי, אחות לילה, אחות סיעוד לאחר ניתוח, שירות אחות מוסמכת בבית הלקוח ועוד

ביחידה לסיעוד ישנה רמה גבוהה של האנשים שמהם בנוי הארגון הזה – צוות של אחים ואחיות מסורים ואכפתיים, בעלי הכשרה מקצועית רשמית בתחום הסיעוד ובעלי ניסיון רב בעבודה עם אנשים מבוגרים, נכים ואפילו צעירים הזקוקים לשירותי סיעוד קבועים או זמניים. היחידה לסיעוד מתנהלת על פי מתודולוגיות סדורות שאותן בנתה החברה בעצמה לאורך שנים ארוכות של עבודה בתחום הסיעוד. מתודולוגיות אלה מיועדות להבטיח לכל לקוח את חוויית השירות הטובה ביותר, לה כל אחד מכם מצפה כאשר הוא שוכר איש שילווה את היקרים לו מכל.

התקשרו עכשיו

שמירות בתתי חולים או בתי אבות,
השמות בבתי אבות סיעודים ותשושי נפש

*לא מטפלים בפניות בנושא – עובדים זרים