טיפול וסיעוד לגיל הזהב – טיפים שימושיים

אנו נטפל ביקירכם כמו משפחה!

גיל הזהב 

כשמגיעים לגיל השלישי צצות כל מיני מחלות ויש קשיים בתפקוד היום יומי לעומת השנים שבהם האנשים היו צעירים יותר. ההיערכות של בני הגיל הזהב למצבם החדש מצריכה היערכות ברבדים שונים. אחד הנושאים המרכזיים הוא המגורים שחייבים להיות נוחים ביותר. לכן מי שגר בדירה שיש בה מדרגות פנימיות כמו דופלקס או בית פרטי, מבצע בדרך כלל שינוי במקום המגורים ועובר לדירה שהיא במפלס אחד בלבד. מעבר לכך יש לוודא שהמפתחים בכל הדירה הם רחבים כך שבעת הצורך תהיה אפשרות לעבור לחדרים השונים באמצעות כיסא גלגלים. אם המפתח אינו רחב מבצעים שיפוץ טרם הכניסה למגורים ומבצעים את ההרחבה הנדרשת.

בעיה נוספת של בני גיל הזהב היא הניידות כיוון שקשה להם מאד ללכת מרחקים ארוכים. לכן כדי שהם ימשיכו להיות עצמאים ולא יהיו נטל על ילדיהם, הם רוכשים קלנועית אשר יש בה זוג מושבים נוחים ויציבים. באמצעות כלי תחבורה זה הם יכולים להגיע למקומות קרובים כמו לדוגמה למרכז המסחרי השכונתי כדי לבצע קניות, למרפאה הסמוכה לביתם וגם לבקר את הילדים, הנכדים והנינים שגרים לא רחוק מהם. עבור בני הגיל השלישי הניידות באמצעות כלי תחבורה זה היא חשובה ביותר וכך הם יכולים להמשיך ולהתנהל ללא עזרה חיצונית.

צרכים אישיים ורפואיים של גיל הזהב 

עם העלייה בתוחלת החיים, יש גם מחלות נוספות שבעקבותיהן בני גיל הזהב זקוקים לעזרה. לעיתים מדובר בסיוע של כמה שעות בכל יום כדי לקלח אותם, לעזור להם בכל נושא הלבוש וההנעלה. כמו כן לבצע קניות אלמנטריות ולבשל להם ארוחה חמה. ללכת איתם לעיתים למרפאה, לקנות תרופות ולבצע את הפעולות היום יומיות הקשורות לבית כמו שטיפת כלים וטיפול בכביסות. 

מבחן ADL 

כדי לדעת באופן מדויק את מצבו של כל אדם מבוגר, פונה המשפחה למוסד לביטוח לאומי כדי שרופא גריאטרי יגיע ויבדוק אותו. במעמד זה יעבור האדם המבוגר את מבחן ADL אשר מסווג את רמת התלות שלו באדם אחר. הרופא יבדוק אם הוא מסוגל לאכול בעצמו, להתלבש באופן עצמאי, לעבור לבד ממצב של שכיבה למצב של ישיבה, אם הוא שולט בסוגרים ואם הוא יכול להתרחץ בעצמו. אם יש לפחות שלושה פרמטרים שבהם המטופל אינו בעל יכולות עצמאיות, המוסד לביטוח לאומי יממן עבורו מטפלת במשך כמה שעות בכל שבוע וזאת על פי הקריטריונים שקבע מוסד זה. 

סיוע של עובד זר 

אם נקבע שמצבם של בני גיל הזהב הוא סיעודי, אין ברירה אלא לטפל בכל הנושא של העסקת עובד זר. בסיוע של המשרדים שמתמחים בכך, בני המשפחה מגישים את המסמכים הרלוונטיים למשרד הפנים כדי לקבל אישור לכך. לאחר מכן כדאי להעסיק עובד זר שדובר את השפה של האנשים המבוגרים כמו רוסית כדי שתהיה ביניהם תקשורת טובה ביום יום. 

אז מה היה לנו בכתבה:
היחידה לסיעוד
היחידה לסיעוד

היחידה לסיעוד היא חברת סיעוד ותיקה ומקצועית, העובדת בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים בישראל ועם עוד שורה של ארגונים בענף הרפואה והביטוח
החברה מספקת את כל שירותי הסיעוד לרבות עובד סיעוד צמוד 24/7, סיעוד נקודתי, אחות לילה, אחות סיעוד לאחר ניתוח, שירות אחות מוסמכת בבית הלקוח ועוד

ביחידה לסיעוד ישנה רמה גבוהה של האנשים שמהם בנוי הארגון הזה – צוות של אחים ואחיות מסורים ואכפתיים, בעלי הכשרה מקצועית רשמית בתחום הסיעוד ובעלי ניסיון רב בעבודה עם אנשים מבוגרים, נכים ואפילו צעירים הזקוקים לשירותי סיעוד קבועים או זמניים. היחידה לסיעוד מתנהלת על פי מתודולוגיות סדורות שאותן בנתה החברה בעצמה לאורך שנים ארוכות של עבודה בתחום הסיעוד. מתודולוגיות אלה מיועדות להבטיח לכל לקוח את חוויית השירות הטובה ביותר, לה כל אחד מכם מצפה כאשר הוא שוכר איש שילווה את היקרים לו מכל.

התקשרו עכשיו

שמירות בתתי חולים או בתי אבות,
השמות בבתי אבות סיעודים ותשושי נפש

*לא מטפלים בפניות בנושא – עובדים זרים