אחות סיעודית בבית – בשביל השקט והביטחון

אנו נטפל ביקירכם כמו משפחה!

אחות סיעודית בביתהתקופה שלאחר ניתוח מורכב, התדרדרות חמורה במצב הבריאותי או אשפוז ארוך בבית היא תקופה מבלבלת, לחוצה ומלאת דאגות. במיוחד כאשר מדובר בהורה הקשיש שלנו. לא רק מצבו הגופני אינו טוב והוא כואב ודואב אלא שגם אנחנו עצמנו מרגישים בחוסר שליטה. מצד אחד אנחנו רוצים לשהות כל הזמן לידו, לסייע לו, להיות שם בשביל כל מה שהוא מבקש. מן הצד השני ניצבת המציאות וטופחת על פנינו. יש לנו עבודה, משפחה, ילדים, סידורים ועוד ועוד. מה שאין לנו – זה זמן להכל.

בדיוק בשביל זה קיים השירות של אחרות סיעודית בבית. למעשה, אין דבר שינסוך תחושת בטחון ויעניק לנו שקט נפשי, יותר מאשר עם נדע כי לצד יקרינו שוהה אחות סיעודית בבית, צמודה מטפלת, דואגת וממוקדת רק בו. 

 

תפקידי אחות סיעודית בבית

אחות סיעודית בבית, מגיעה למעשה לביתו של המטופל ודואגת לכל צרכיו הפיזיים וגם הנפשיים. זה יכול להיות סיוע ברחיצה והלבשה, סיוע בבישול ואכילה, עזרה בניקיון וסידור הבית וליווי לאירוע חוץ, טיולים וסידורים. למען האמת, את כל זאת יכולה ומבצעת גם מטפלת סיעודית. אך אנו מדברים פה על אחות סיעודית בבית ולזו יש את ההכשרה המתאימה לבצע עוד כמה דברים חשובים, המהווים את היתרון המוחלט בתפקודה. לאחות סיעודית הכשרה רפואית, המאפשרת לה, בין השאר שליטה מקצועית על התרופות של המטופל וזמני לקיחתם, בדיקות רפואיות (לחץ דם, סוכר, סטורצייה ועוד ) על פי הנדרש וכחלק משגרת היום, זריקות שצריכות להינתן, קשר והתעדכנות עם הרופאים- ברמה מקצועית יותר מאשר אנו מסוגלים לה, מתן מענה מקצועי במקרי חרום ועוד ועוד דברים שהכשרתה הרפואית מסייעת בהם.

למה בבית?

 אנשים סיעודיים או לאחר ניתוח יכולים להישאר (תקופה מסוימת) בבית החולים או ללכת למוסד סיעודי או לעבור חזרה אל ביתם. ככלל, שהייה מיותרת בבית חולים אינה טובה לא לגוף ולא לנפש. מוסדות סיעודיים יכולים להיות יותר מאירי פנים אבל חשוב לזכור שהקשיש שלנו יהיה שם אחד מיני רבים. אם כל הרצון הטוב, לא יוכלו להעניק לו יחס אישי תמידי ומגבלות כח האדם – משמעותיות מאוד. לעומת זאת, אחות סיעודית בבית תהיה צמודה רק אליו וכל תשומת ליבה תהיה מופנית רק אליו.

כעת נחשוב גם מזווית הראיה של הקשיש. גם כך הוא מרגיש חסר ערך והביטחון העצמי שלו ירוד. הוא שהיה חזק ועצמאי, הופך לתלוי. נשאר לו רק ביתו אותו הוא מכיר והסביבה בה פעל. מחקרים מראים כי הקשישים מעדיפים לשוב לסביבה ולשגרת החיים המוכרת להם והדבר משפר את מצבם. אחות סיעודית בבית מתלווה לקשיש בתוך ביתו. יוצאת אתו למקומות הקרובים בהם נהג לבלות ומנסה לשתף אותו במשימות הקוגניטיביות שהוא מכיר בדירה שלו.  ונקודה נוספת, חישבו על המטלה והקושי, בשינוע והטרחת הקשיש הסעודי לבית החולים או קופת החולים, בכל פעם שיצטרך לקבל תרופה או לערוך בדיקה. אחות סיעודית בבית יכולה לרוב לחסוך דבר זה.

כמה זמן הם שירותי אחות סיעוד בבית?

שירותיה של אחות סיעודית בבית יכולים להינתן בשני מסגרות זמן. האחת קובעת שהאחות הסיעודית מגיעה בשעות מוגדרות, בכל יום או אחת לכמה ימים לביתו של הקשיש ומסייעת לו בדברים הספציפיים שעל הפרק מקדישה זמן לשיחה אתו, מקשיבה לצרכיו וכד'. הסוג השני הוא אחות סיעודית בבית 24 שעות. תחום זה נפוץ הרבה יותר במקרה של מצב רפואי קשה או מיד לאחר ביצוע ניתוח מורכב וכד'. יש מקרים בהם שירות שכזה נדרש כאשר בני המשפחה נאלצים להעדר תקופה מסוימת.

במקרה זה האחות הסיעודית  פועלת בהשגחה פרטית במשרה מלאה 24 שעות ביממה. היא מלווה את הקשיש באופן צמוד ודואגת לכל צרכיו בצורה מקיפה, הן בחום הביתי והן בתחום המקצועי רפואי.

התאמה אישית 

האחות , דורשת התאמה מושלמת בין אופייה ויכולותיה לצרכים של הקשיש. היא אמונה גם על נושאים טריוויאליים וגם על נושאים כבדי משקל ברמה הרפואית. לכן נדרש ממנה גם איכויות ומיומנויות מקצועיות וגם חיבור אישי לקשיש, הפגנת אמפטיה ורוחב לב. 

אנחנו ב'יחידה לסיעוד' רואים במטפלות ובאחיות הסיעודיות שלנו נכס ומשקיעים בהם על מנת שיהיו להן הכוחות והכישורים להעניק את המיטב ליקרים שלכם. זקוקים לאחות סיעודית בבית – נשמח לסייע ולהדריך אתכם.

אז מה היה לנו בכתבה:
היחידה לסיעוד
היחידה לסיעוד

היחידה לסיעוד היא חברת סיעוד ותיקה ומקצועית, העובדת בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים בישראל ועם עוד שורה של ארגונים בענף הרפואה והביטוח
החברה מספקת את כל שירותי הסיעוד לרבות עובד סיעוד צמוד 24/7, סיעוד נקודתי, אחות לילה, אחות סיעוד לאחר ניתוח, שירות אחות מוסמכת בבית הלקוח ועוד

ביחידה לסיעוד ישנה רמה גבוהה של האנשים שמהם בנוי הארגון הזה – צוות של אחים ואחיות מסורים ואכפתיים, בעלי הכשרה מקצועית רשמית בתחום הסיעוד ובעלי ניסיון רב בעבודה עם אנשים מבוגרים, נכים ואפילו צעירים הזקוקים לשירותי סיעוד קבועים או זמניים. היחידה לסיעוד מתנהלת על פי מתודולוגיות סדורות שאותן בנתה החברה בעצמה לאורך שנים ארוכות של עבודה בתחום הסיעוד. מתודולוגיות אלה מיועדות להבטיח לכל לקוח את חוויית השירות הטובה ביותר, לה כל אחד מכם מצפה כאשר הוא שוכר איש שילווה את היקרים לו מכל.

התקשרו עכשיו

שמירות בתתי חולים או בתי אבות,
השמות בבתי אבות סיעודים ותשושי נפש

*לא מטפלים בפניות בנושא – עובדים זרים