אחות סיעודית שכר, הכשרה ודברים חשובים לשים אליהם לב

אנו נטפל ביקירכם כמו משפחה!

אחות סיעודית שכרבמידה ואחד מקרובנו הופך פתאום להיות סיעודי או תלוי, אנחנו נזרקים בן רגע למציאות חדשה, לא מוכרת ומפחידה. פתאום כל עולמנו מתערער ומשתנה. לוחות הזמנים שלנו קרוסים, היחסים בתוך המשפחה משתנים, שגרת היום מופרת ולא מעט פעמים, נדרש לעשות שינויים גם בבית עצמו. וכל האחריות העצומה הזו נופלת עלינו.

אנחנו נעשה הכל כדי להקדיש את מירב הזמן ואת הטוב ביותר שלנו כדי לסייע לקשיש או לחולה הסיעודי. אנחנו אוהבים אותו ולא נחסוך בדבר. אבל לעיתים, למרות רצוננו לשהות כל היום לצידו, אנו נגלה כי הדבר אינו אפשרי. אנו מנהלים במקביל חיים שלמים, יש לנו את המשפחה הדורשת התייחסות גם היא, עבודה, שגרת חיים לוחצת ועוד. בשלבים הראשונים נלווה את הקשיש או החולה הסיעודי בלילה אבל לאט לאט נשחק ואם לא נעצור בזמן, גם אנחנו נקרוס.

אבל אבטחנו ליקירינו נעשה הכל בשבילו. שלא נחסוך. ובכן אפשר לעשות בשבילו הרבה ועדיין לא לפגוע בעצמנו. אם נשלם למטפלת או אחות סיעודית שכר על ליווי צמוד, נסייע גם לקשיש וגם לעצמנו.

אחות סעודית שכר ומה מקבלים בתמורה.

אחות סיעודית היא בעצם כמו מטפלת סיעודית אבל כזו שהיא גם בעלת הכשרה רפואית כאחות ולכן יכולה להעניק מגוון שירותים רחב ומשמעותי יותר עבור המטופל. לכן גם אחות סיעודית שכר גבוה במעט מהשכר של מטפלת סיעודית. גם האחות הסיעודית תעסוק בכל הצרכים הפיזיים של הבית והנוגעים לטיפול בקשיש. היא תסייע באכילה, בישול, רחיצה, החלפת חיתולים, ניקיון וסידור הבית, ליווי הקשיש לטיולים ועוד ועוד משימות. היא גם תעסוק בהיבטים הנפשיים והרגשיים של הטיפול כמו שיחות, אירוח חברה, אוזן קשבת וכד'.

אולם יתרונה העצום כאמור, הוא בהיותה גם אשת מקצוע עם הסמכה רפואית כאחות. דבר זה מקנה לה את האפשרות להעניק שירותים רפואיים מגוונים (בכפוף לרמת הכשרתה). בין השאר היא יכולה להיות אחראית על מתן ותזמון תרופות שנרשמו על ידי הרופא, לבצע בדיקות מדדים רפואיים כמו דופק, סיטורציה, רמות סוכר ולחץ דם, לתת זריקות נדרשות למטופל ולבצע סוגי טיפולים שניתן לעשותם בבית. ככלל, העובדה שמגוון טיפולים אלו יכול להיעשות בבית, חוסכים טורח גדול ואי נעימות בשינוע הקשיש לבתי החולים או קופת החולים במצבו המורכב. חשוב להכיר, שבמהלך הכשרתה הרפואית, האחות גם לומדת להתמודד ולפעול אל מול מצבי חירום רפואיים, שלא נדע.

ההשפעות על אחות סיעודית שכר

שכרה של אחות סיעודית מורכב מכמה פרמטרים. בראש ובראשונה המדד הקובע הוא כמות הזמן שאנו נדרשים לסיוע האחות. כמות הזמן יכולה לבוא לידי ביטוי באורך התקופה, למשל האם נרצה אותה לעבודה קבועה בת כמה חודשים או רק לימים ספורים, למשל לאחר התאוששות לניתוח. אותם הדברים תקפים לגבי זמן השהיה. ישנם אחיות אשר מגיעות למספר שעות בכל יום, על פי הסכם מראש או על פי הצורך וישנם אחיות סיעודיות המגיעות להשגחה צמודה בת 24 שעות. כמובן שבמקרה זה של אחות סיעוד שכר גבוה יותר. חשוב להכיר, כי אחות סיעוד שכר גבוה יותר מאשר של מטפלת סיעודית, בשל פערי ההכשרה והמיומנויות

אחות סיעודית שכר פרמטרים נוספים

עלות השכר שישולם לאחות סיעודית מושפע גם ממרוכבות הטיפול שיידרש. אם הטיפול כולל מטלות פשוטות כמו ליווי, הענקת תרופות וכד' יהיה לו מחיר  אחד ואם נדרשים גם משימות פיזיות קשות או דברים מורכבים יותר כמו החלפות חיתולים וכד'- סביר והמחיר יעלה.

יש לקחת בחשבון גם מרחק פיזי שעל האחות לעבור ממנה אל בית המטופל, את רמת ההשכלה שלה, המוניטין שלה, האם השירות כולל נסיעות לבתי חולים ועוד ועוד. באופן כללי, יחושב שכר האחות הסיעודית על פי שעה למעט מקרים מיוחדים שהוא יחושב על פי משימה כוללת או גלובלי לתקופה קבועה מראש.

לא רק מחיר

עלות שעה של אחות סיעודית היא החל מ-50 ₪ ויכולה להאמיר לסכומים הרבה יותר גבוהים. יחד עם זאת, חשוב לזכור תמיד: איכות האחות זה לא המקום להתפשר בו. אם נחפש את הכי זול גם נקבל שירות זול וכזכור, רמת ומקצועיות האחות חשובה מעין כמותה כדי להעניק טיפול מצוין למטופל.

אגב, לרבים מהמטופלים או מהמאושפזים לאחר ניתוח, קיימים פוליסות ביטוח או ביטוחים משלימים של קופות החולים, המעניקים החזר מלא או חלקי על שירות אחות סיעודית. יתכן, וגם אתם תהיו זכאים להחזר כנגד חשבונית מס שתציגו. בררו זאת מול חברת הסיעוד ולעיתים היא תוכל לסייע לכם גם מול נבכי הבירוקרטיה בסוגיה זו.

'היחידה לסיעוד' הינה חברת סיעוד ושירותי מטפלים ואחיות סיעודיות ותיקה ומקצועית. נשמח לעמוד לשירותכם.

אז מה היה לנו בכתבה:
היחידה לסיעוד
היחידה לסיעוד

היחידה לסיעוד היא חברת סיעוד ותיקה ומקצועית, העובדת בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים בישראל ועם עוד שורה של ארגונים בענף הרפואה והביטוח
החברה מספקת את כל שירותי הסיעוד לרבות עובד סיעוד צמוד 24/7, סיעוד נקודתי, אחות לילה, אחות סיעוד לאחר ניתוח, שירות אחות מוסמכת בבית הלקוח ועוד

ביחידה לסיעוד ישנה רמה גבוהה של האנשים שמהם בנוי הארגון הזה – צוות של אחים ואחיות מסורים ואכפתיים, בעלי הכשרה מקצועית רשמית בתחום הסיעוד ובעלי ניסיון רב בעבודה עם אנשים מבוגרים, נכים ואפילו צעירים הזקוקים לשירותי סיעוד קבועים או זמניים. היחידה לסיעוד מתנהלת על פי מתודולוגיות סדורות שאותן בנתה החברה בעצמה לאורך שנים ארוכות של עבודה בתחום הסיעוד. מתודולוגיות אלה מיועדות להבטיח לכל לקוח את חוויית השירות הטובה ביותר, לה כל אחד מכם מצפה כאשר הוא שוכר איש שילווה את היקרים לו מכל.

התקשרו עכשיו

שמירות בתתי חולים או בתי אבות,
השמות בבתי אבות סיעודים ותשושי נפש

*לא מטפלים בפניות בנושא – עובדים זרים