מטפלות סיעודיות – למצוא את המטפלת הנכונה

אנו נטפל ביקירכם כמו משפחה!

מתי זכאים למטפלת סיעודית החיים עוברים מהר, אתם בוודאי לא ציפיתם להגיע כל כך מהר למצב בו אתם צריכים לדאוג למטפלת צמודה להורים שלכם… אלו החיים ומה שנותר לנו הוא לעשות את הבחירות הנכונות ביותר בכדי להעניק ליקירינו את המיטב שנוכל. מציאת מטפלת נכונה אינה דבר פשוט, אך קל מאוד לשמוע על מקרים בהם החיבור שנוצר בין המטפלת למטופל הפך לקשר משפחתי ממש, אנו בטוחים שאתם גם רוצים להגיע לתוצאה כזאת. בכדי להגיע למצב בו אתם שלווים עם המטפלת שנמצאת לבד בבית ההורים שלכם, עליכם לעשות צעדים שקולים וחכמים וכמו כן לבחור את החברה המתאימה ביותר לקבלת השירות פשוט, מהיר ומתחשב.

מטפלות סיעודיות – מימון מביטוח לאומי

ביטוח לאומי לא ממהר להוציא כספים ובוחן באופן מוקפד מאוד עד כמה המטופל זקוק לליווי צמוד. בדרך כלל התוצאה שתתקבל לא תמצא חן בעיניכם אם לומר את האמת, אך מול גורמים כאלה אין לאן לברוח. לאחר שקיבלתם אישור זכאות מביטוח לאומי תוכלו לבחור בין כסף שייכנס לכיס שלכם למטרות סיעוד או מטפלת סיעודית מטעם ביטוח לאומי באותו תקציב. אנו ממליצים לכם להיעזר בכסף ולבחור בעצמכם את המטפלת דרך חברות חיצוניות, שם הבירוקרטיה הרבה יותר פשוטה וכמו כן יש מענה אנושי זמין בכל עת. כמובן שהחברה החיצונית תהיה לכם לעזר בכל נושא אותו תצטרכו, ייעוץ מול ביטוח לאומי, ובחירה שקולה של מימון המטפלת הסיעודית בהתאם למורכבות מצבו של המטופל.

מטפלות סיעודיות – הגדרות התפקיד

התפקיד של מטפלות סיעודיות הוא לענות על הצרכים הבסיסיים של המטופל שאינו יכול כבר לבצע. ההגדרות הן לדאוג למטופל לאוכל, שתייה, רחצה וניקיון. כמו כן, יש גם את הצורך בהתניידות ממקום למקום, קניות לבית ועוד… במצב בו תבקשו את השירות תקבלו את הגדרות ספציפיות לתפקיד המטפלת ותוכלו להוסיף על כך בהתאם למצבו של מקבל השירות.

מטפלות סיעודיות – המלצות להתנהלות נכונה

יש כמה דברים שעליכם לקחת בחשבון לפני שאתם מכניסים מטפלת סיעודית הביתה, במיוחד כאשר מדובר על מטפלת סיעודית לאורך כל שעות היממה – ריכזנו עבורכם 7 המלצות שכדאי לאמץ בכדי שכל הצדדים ירגישו בנוח:

  1. פרטיות – תחילה יש להחליט אם המטפלת ישנה בחדר בנפרד, ועל כן צריך לדאוג לה לחדר בנפרד מהמטופל, או שהמטפלת ישנה באותו החדר. חשוב לציין ולהבהיר בפני הגורמים הרלוונטיים שהמטפלת נמצאת בחדר משותף עם המטופל שכן לא תמיד יש הסכמה על הנושא. בכל אופן, יש להכין פינה או חדר נוח עם כל הדברים אותן המטפלת צריכה – מיטה, מיקום לחפצים אישיים וארון לבגדים. כמו כן, יש לנהוג בכבוד לחפציה הפרטיים שכן היא דיירת בית כעת.
  2. ערבות הדדית – אמנם מדובר על השכרת שירות בסופו של דבר, אך עדיין מדובר בבן אדם. אנו ממליצים לכם להכיר את המטפלת לעומק, איפה היא התגוררה, האם יש לה משפחה, מהי הדת שלה וכן הלאה… ערבות הדדית תורמת לקשר שבין המטופל למטפלת וכך הכימיה היא יותר בריאה וטובה.
  3. התאמת ציפיות – אנו ממליצים עוד לפני שחותמים על העסקה להתאים ציפיות, מהן המטלות של המטפלת ומה לא נחשב בגדר המטלות. כמו כן, גם למטפלת מגיעות שעות מנוחה, תוכלו לבחור שעות מנוחה או לדעת לשחרר כשצריך. אם אתם צריכים את המטפלת בשביל כביסה, ניקיונות, אוכל וכו', זה די מובן מאליו. אך כאשר מדובר על ניקיונות יסודיים לפני החגים, עריכת שולחן וכד', יש להתאים ציפיות מלכתחילה בכדי למנוע אי נוחות.
  4. משפחה – אנו ממליצים למשפחה להיות נוכחת בשלבי הקליטה הראשונים של המטפלת בכדי לעזור בתקשורת. לא תמיד המטפלת דוברת את השפה בצורה רהוטה, ויש לבדוק שהחיבור בין המטפלת למטופל מתפקד בצורה בריאה.
  5. בריאות – למטפלת הסיעודית אין הסמכה לטיפולים רפואיים ולא תמיד תדע לדעת אילו כדורים המטופל נוטל. עליכם להיות במעקב אחרי כל העניין הרפואי של המטופל, לדאוג שיש לו מספיק כדורים ולוודא שהמטפלת יודעת את לוח הזמנים בהם המטפל צריך לקבל את התרופות שלו.
  6. תשלום – בכדי למנוע תקלות עתידיות יש לוודא את עניין התשלום לתומו, כמה שעות המטפלת הסיעודית נמצאת, כמה צריך לשלם עבור השירות והאם יש תשלומים נוספים שלא לקחתם בחשבון. כמו כן, מומלץ שאחד מבני המשפחה מתנהל מול המטפלת ולא המטופל עצמו.
  7. ביקור פתע – אנו תמיד ממליצים לעשות ביקורי פתע בכדי לבחון את המצב בין המטפל למטופלת בזמן בו השניים שוהים לבד בבית. בדקו האם הבית מוזנח, האם המטופל קיבל את התרופות שלו, האם אכל וכמובן יש לייחס חשיבות גם למצבה של המטפלת.

מטפלות סיעודיות – אין בזה בושה

תפקידה של מטפלת סיעודית

בני הגיל השלישי מתקשים בהתחלה לקבל את העובדה שהם צריכים מטפלות סיעודיות, זה קורה כמעט בכל משפחה. חשוב לדעת להשלים עם המצב ולא לנסות להיות גיבורים, עליכם לדבר עם הוריכם ולהסביר את המצב הנוכחי באופן רך ונעים, באופן בו יובהר לאותו מטופל שהמצב נוצר מתוך דאגה. כמו כן, יש כאלה שבוחרים ללוות את התהליך בליווי פסיכולוג חיצוני אשר מבקר את המטופל. זכרו, ההורים שלנו היו רגילים להיות עצמאיים, לא פשוט ביום בהיר אחד לתת לאדם אחר לקלח אותך כיוון שאתה כבר לא כשיר לעשות זאת בעצמך.

מטפלות סיעודיות – משרה חלקית או משרה מלאה?

האם אתם צריכים משרה חלקית או משרה מלאה של מטפלות סיעודיות? אלו הם שני סוגי השירותים העיקריים אותם תוכלו לבחור בתחום זה. תוכלו לבחור מספר שעות שבועי בו תגיע מטפלת סיעודית לצורך תחזוקת הבית, ומענה לצרכים הבסיסיים של המטופל. ניתן לחלק את השעות לפי הצורך של המטופל וכמו כן לפי מה שתוכל המטפלת הסיעודית, כל חברה מגדירה את הנהלים שלה באופן שונה. בדרך כלל הרוב בוחרים בשעות בו המטופל זקוק לרחצה, אוכל ולינה.

האפשרות השנייה היא מטפלת סיעודית צמודה לאורך כל שעות היממה, ממש בת בית. במקרים כאלה כפי שציינו יש לסדר מקום שיהיה שייך לחפצים האישיים וללינה של אותה מטפלת. הבדלי המחירים כמובן משתנים בהתאם לשעות העבודה ובהתאם לחברה שנותנת את השירות.

מטפלות סיעודיות – התאמה אישית

התאמה אישית מתבצעת על ידי שני גורמים, האחד הוא המטופל ובני משפחתו והצד השני הוא החברה אשר מעניקה את השירות. החברה מציעה מטפלת שיכולה להתאים למצב המטופל בהתאם לגילו, מצבו הבריאותי והנפשי. יש כאן שיקול דעת מקצועי שיש לקחת בחשבון, האם המטפלת יכולה לענות על כל צרכיו של המטופל? התאמה נכונה היא חלק בלתי נפרד מהעסקה והיא לא נגמרת כל כך מהר, חברה מקצועית עוקבת אחרי הימים והשבועות הראשונים ובוחנת את טיב ההתאמה.

כפי שציינו, התאמה אינה דבר חד צדדי ויש לקחת בחשבון גם את צרכי המטופל, האם הוא מרגיש בנוח מול המטפלת? האם נוצרה כימיה בסיסית שניתן יהיה לטפח? חשוב גם למשפחה של המטופל להיות מעורבת בתהליך הזה שכן מדובר על תהליך שאינו פשוט עבור יקיריכם. בכל מצב של אי שביעות רצון יש לפתוח דף חדש ולנסות למצוא את הפתרון הנכון והיעיל ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

היחידה לסיעוד

היחידה לסיעוד

היחידה לסיעוד היא חברת סיעוד ותיקה ומקצועית, העובדת בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים בישראל ועם עוד שורה של ארגונים בענף הרפואה והביטוח
החברה מספקת את כל שירותי הסיעוד לרבות עובד סיעוד צמוד 24/7, סיעוד נקודתי, אחות לילה, אחות סיעוד לאחר ניתוח, שירות אחות מוסמכת בבית הלקוח ועוד

ביחידה לסיעוד ישנה רמה גבוהה של האנשים שמהם בנוי הארגון הזה – צוות של אחים ואחיות מסורים ואכפתיים, בעלי הכשרה מקצועית רשמית בתחום הסיעוד ובעלי ניסיון רב בעבודה עם אנשים מבוגרים, נכים ואפילו צעירים הזקוקים לשירותי סיעוד קבועים או זמניים. היחידה לסיעוד מתנהלת על פי מתודולוגיות סדורות שאותן בנתה החברה בעצמה לאורך שנים ארוכות של עבודה בתחום הסיעוד. מתודולוגיות אלה מיועדות להבטיח לכל לקוח את חוויית השירות הטובה ביותר, לה כל אחד מכם מצפה כאשר הוא שוכר איש שילווה את היקרים לו מכל.

התקשרו עכשיו