מטפלת לילה

אנו נטפל ביקירכם כמו משפחה!

מטפלת לילה באה לתת מענה לאדם הצריך עזרה וסיוע בלילה, בזמן השינה. מטפלת לילה למעשה מקלה על הנטל של בני המשפחה בבית הקשיש או בבית החולים או במסגרת אחרת שבה הוא מאושפז ונותנת לבני המשפחה המון רוגע ושקט נשפי. בדרך כלל מדובר במשפחות שנמצאות סביב השעון ומטפלות באדם הקרוב להן, אך בזמן הלילה גם אנחנו צריכים לחדש את הכוחות שלנו ולהחזיר את האנרגיה. מטפלת לילה עוזרת לנו וכך מונעת מצב שבו אנו נשחקים והופכים תשושים מה שימנע מאיתנו כמובן להמשיך לטפל בקרוב המשפחה שלנו במסירות. יחד עם זאת, מדובר בטיפול מסור ומקצועי.

מדריך לבחירת מטפלת לילה

מטפלת למה דווקא בלילה?

זה אולי מפתיע אבל בשעות הלילה קורים וגם יכולים לקרות לא מעט דברים ותרחישים שעלולים במצבים מסוימים לפגוע ואף להחמיר את מצבו הפיזי והנפשי של המטופל. למשל, יש מצבים שצצים תוך כדי שינה כמו העובדה שהקשיש חולם חלום וזקוק למשהו להרגעה, יש קשישים חולים באלצהיימר ודמנציה שפשוט צריך להרגיע אותם כל שעה או כל שעתיים בלילה. יש גם כאלה שמוגבלים מבחינה פיזית כלומר נעזרים בכיסא גלגלים ואם יש להם פיפי באמצע הלילה הם צריכים עזרה. יש אנשים שלוקחים תרופות מסוימות שגורמות לכל מיני תופעות לוואי ותסמיני דווקא בלילה.

דמיינו לעצמכם מצב שהייתם צריכים לישון שלא בבית שלכם במשך תקופה לא מבוטלת, לילה אחרי לילה. זה מאוד קשה לעתים אף בלתי אפשרי ובמצבים כאלה יש צורך במטפלת לילה. יש גם מטפלות לילה שיש להן הכשרה רפואית מיוחדת ואז במסגרת הטיפול הן גם עוזרות במה שצריך מבחינה רפואית.

מה לגבי מטפלת לילה בבית החולים?

יש קשישים או אפילו צעירים שעברו ניתוח, אירוע לב, אירוע מוחי, אירוע טראומה ועוד שזקוקים למטפלת לילה במהלך השיקום שהם עוברים. לעתים השיקום נעשה בבית החולים, לעתים בבית ולפעמים הוא משולב. אותו אדם בעצם לא יכול לקבל מענה לכל הצרכים שלו מהצוות הרפואי שקיים בבית החולים או במוסד השיקומי שבו הוא נמצא ואז יש צורך במטפלת לילה.

מטפלת לילה לתינוק

טרנד שנכנס מאוד חזק בשנים האחרונות נקרא מטפלת לילה לתינוק או תינוקות. כידוע תינוקות בני יום, שבוע וחודש קמים כל כמה שעות לאכול, יש כאלה שאפילו בכלל לא ישנים בלילה כתוצאה מכאבי בטן וגזים שמאפיינים את החודשים הראשונים להתפתחות וגדילה. עד שהשעות מסתדרות לאותם תינוקות באופן נורמלי זה יכול לקחת זמן.

במקביל, הורים רבים לא מסוגלים לקום כל הזמן במהלך הלילה כי במהלך היום הם צריכים לדאוג לדברים אחרים, הם עובדים או שיש עוד ילדים במשפחה שצריך לדאוג להם ואז הם נעזרים במטפלת לילה עבור התינוק שלהם. יש גם מקרים שנולדים תאומים או אפילו שלישייה ואז העזרה הזו היא כמעט הכרחית. דמיינו את עצמכם הורים לשלושה ילדים שכל אחד מהם מתעורר בזמן אחר. קשוח זו מילה עדינה. בשביל זה ניתן להיעזר במטפלת לילה.

מטפלת לילה איך בוחרים?

בשלב הראשון יש לאתר חברה מקצועית המתמחה במתן שירותי סיעוד או מטפלות לילה. לאחר מכן יש לוודא שהחברה מבינה את הצרכים שלנו כמשפחה מבחינת שעות ומה בדיוק הצרכים של המטופל בשעות הלילה. כמובן שעלינו לבדוק שיש התאמה מבחינת הכימיה והתקשורת בין המטפלת למטופל, שזה נוח לנו בהיבט התקציבי והתשלומים למטפלת או לחברה ועוד. בדרך כלל המחיר למטפלת לילה נקבע לפי השעות שבהן המטפלת נמצאת אצלנו בבית ונע בין 35-80 ש“ח לשעה.

מטפלות לילה לקשישיםכולנו דואגים להורים שלנו או לבן משפחה שחלה או נפצע. לרוב נשהה סביבו, ננסה לסייע לו, לעודד את רוחו ולטפל בו, הרבה מעבר למה שניתן לו בבית החולים, או בבית אבות וכן אפילו כאשר הוא נמצא בבית. לצערנו, גם אנחנו בני המשפחה, בסופו של דבר רק אנשים, עם משאבי זמן מוגבלים, צרכים נוספים, מטלות ומשימות, חיי משפחה מקבילים ובעיקר בעלי כח מוגבל. למרות הרצון הטוב והעז שלנו – לא תמיד נהיה מסוגלים להעניק ליקירנו טיפול מושלם, כל הזמן, כל יום וכל לילה.

מתוך הבנה של המגבלות של כולנו, עלה וקם הצורך בפונקציית מטפלות לילה לקשישים. למעשה, תחום זה ביצע מהפכה של ממש בתחום הסיעוד. כיום, ניתן למצוא באמצעות חברות מקצועיות, אמינות ובעלות סטנדרט גבוה, מטפלות לילה לקשישים, המסירות מעט ובשעות קצובות את הנטל הכבד מעל כתפי המשפחה, כדי שאלו יוכלו לחדש כוחות ועם שקט נפשי, שמישהו מיומן ומקצועי דואג ליקירם.

תשנו את החשיבה.

כאשר אנו מדברים על מטפלות לילה לקשישים, ישר קופץ לראש לאנשים: מטפלת זרה. ובכן, אין הדבר כך בהכרח. לא תמיד חייבים לעמול ולהשיג שירותים ואישורים עבור עובד זר. ניתן להיעזר בשירותיהן של מטפלות לילה לקשישים, אשר רבות מהן גם מחזיקות בהשכלה רפואית מסוימת ומקנות להם כלים, כדי להעניק לקשיש ליווי וסיעוד ברמה הגבוהה ביותר.

יתרה מכך, שירותי סיעוד של מטפלות לילה לקשישים, יכולים למעשה להתבצע בכל מקום. גם בבית החולים בו הקשיש מאושפז, גם בבית האבות וגם בבית של הקשיש עצמו. יש לגיוון זה וליכולות של המטפלות יתרונות רבים. הנה כמה מהם:

חלוקה אפשרית

הילדים והמשפחה נמצאים למען ההורים שלהם ויעשו הכל בשבילם. לפעמים זה קל יותר, למשל כאשר יש 6 ילדים, כולם זמינים, כולם גרים בקרבת מקום וכד' ולפעמים, נגלה שזה מורכב יותר. שאנו בודדים במערכה ולמרות רצוננו העז, איננו יכולים לתת 100% מעצמנו ב-100% מהזמן. מטפלות לילה לקשישים עונות בדיוק על נקודה זו. הן יכולות להעניק לנו את הכתף הנוספת, בזמן ובמקום שנוח לנו, בלי לפגוע באיכות הטיפול ולרוב, גם לשפר אותו.

לשמור על הכוחות

 גם אם נמצא מלווה מטעם המשפחה לכל יום, זה יחזיק מעמד לטווח הקצר. בואו נודה על האמת , למרות הרצון העז שלנו, גם לנו יש משפחה, עבודה שצריך לקום אליה בבוקר, ערנות נדרשת במהלך היום, עיסוקים נוספים וכד'. לעיתים הלילות יכולים להיות ארוכים בשל דרישות הקשיש ולאורך זמן, לא נוכל לתת טיפול מיטבי וחמור מכך- גם אנחנו נקרוס. מטפלות לילה לקשישים, מורידות קצת את הנטל ועוזרות לבני המשפחה לחדש כוחות. את שעות הלילה – הן ממלאות ואתן יכולים לסייע בטיפול בשעות הרגילות, בלי להפר את שיגרת היום או לפגוע בה.

תחושה טובה יותר לקשיש

 בבית שלו עצמו, בסביבה המוכרת לו, הקשיש מרגיש הרבה יותר נוח. כל עוד, זה מתאפשר מבחינה רפואית, הקשיש יעדיף לשהות בבית שלו. המטפלות, יאפשרו לנו להעניק את התחושה הטובה הזו. גם בלילה, הקשיש יכול להיות עצמאי במידה מסוימת ועדיין להיות מלווה במישהו מקצועי.

ערנות ומקצועיות

הטיפול בקשישים בשעות הלילה זה העבודה של מטפלות לילה לקשישים. לכן הן ערניות ועובדות בשעות אלו. לצערנו, רבים מהצרכים הפיזיים וההתדרדרות הבריאותיות מתרחשות בשעות הלילה. הערנות והמוכנות חשובים מעין כמותם. ניתן גם לשדרג את היכולות המקצועיות של המטפלות. למשל על ידי אחיות לילה שיש להן הכשרה רפואית גבוה וידע וניסיון רב, גם במקרי חרום.

תשומת לב

כולנו מכירים את מצב כח האדם הקשה בבתי החולים. העומס עולה על גדותיו ומטופלים לא מקבלים את הטיפול הרצוי. איננו מעבירים חלילה ביקורת אלא מתארים מצב קיים. דבר זה מביא ליתרון העצום של מטפלות הלילה לקשישים המאושפזים בבתי חולים. גם כשהצוות הרפואי הקבוע עסוק במשימותיו האחרות, עבור יקרכם- תמיד יש מענה ועין בוחנת.

תקשורת

הקושי הגדול ביותר עם עובדים זרים או פערי השפה. במיוחד בקרב קשישים, שלעיתים שפה זרה עמו אנגלית פחות נהירה להם ובמיוחד בשעות הלילה שעה שכולנו מנומנמים ופחות חדים. כאשר יהיה צורך רפואי או כאשר נדרשת אינטימיות רבה בטיפול כמו בלילה- לעיתים אי הבנת השפה יכול להיות מכשול. מטפלות הלילה, יכולות לגשר על פער זה. הן בשיחה בעברית והן בשיחה בשפה נדרשת נוספת כמו רוסית.

אנחנו יודעים שעבור יקירכם, חשוב לכם לתת את הטוב ביותר. לכן אנחנו ב'יחידה לסיעוד', מקפידים על איכות בכל רבדי הפעילות שלנו ושמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר. איננו מתאימים מטפלות ככה סתם אלא על פי הבנה של הצרכים ובחשיבה משותפת ומיטיבה. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

אז מה היה לנו בכתבה:
היחידה לסיעוד
היחידה לסיעוד

היחידה לסיעוד היא חברת סיעוד ותיקה ומקצועית, העובדת בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים בישראל ועם עוד שורה של ארגונים בענף הרפואה והביטוח
החברה מספקת את כל שירותי הסיעוד לרבות עובד סיעוד צמוד 24/7, סיעוד נקודתי, אחות לילה, אחות סיעוד לאחר ניתוח, שירות אחות מוסמכת בבית הלקוח ועוד

ביחידה לסיעוד ישנה רמה גבוהה של האנשים שמהם בנוי הארגון הזה – צוות של אחים ואחיות מסורים ואכפתיים, בעלי הכשרה מקצועית רשמית בתחום הסיעוד ובעלי ניסיון רב בעבודה עם אנשים מבוגרים, נכים ואפילו צעירים הזקוקים לשירותי סיעוד קבועים או זמניים. היחידה לסיעוד מתנהלת על פי מתודולוגיות סדורות שאותן בנתה החברה בעצמה לאורך שנים ארוכות של עבודה בתחום הסיעוד. מתודולוגיות אלה מיועדות להבטיח לכל לקוח את חוויית השירות הטובה ביותר, לה כל אחד מכם מצפה כאשר הוא שוכר איש שילווה את היקרים לו מכל.

התקשרו עכשיו

שמירות בתתי חולים או בתי אבות,
השמות בבתי אבות סיעודים ותשושי נפש

*לא מטפלים בפניות בנושא – עובדים זרים