מטפלים סיעודיים לקשישים

אנו נטפל ביקירכם כמו משפחה!

מטפלים סיעודיים לקשישיםקשיש הוא אדם שהגיע לשלב האחרון בתוחלת החיים של האדם, ולכן לא קיימת הגדרה ברורה בנוגע לגיל המאפיין אדם קשיש. מונח זה מתאר למעשה את שלב הזקנה אותו חווה האדם המבוגר בגילו, כאשר הזקנה איננה בהכרח מייצגת את כושר תפקודו הפיזי והמנטלי של אותו קשיש. כיוון שלכל קשיש יש את הדברים מייחדים את גילו המבוגר, מדינת ישראל הגדירה כי קשיש הוא למעשה אדם שהגיע לגיל הפרישה מהעבודה – שנכון להיום הינו 67 לגברים ו-62 לנשים.

אם כך איזה מהו סוג השירות של מטפלים סיעודיים לקשישים? מה המטרה של שירות זה ומתי צריך לפנות לקבלת סיוע סיעודי זה? כל הפרטים בנושא במאמר הבא שלפניכם.

מהם מטפלים סיעודיים?

לאחר שהגדרנו מהו קשיש, נגדיר מהם מטפלים סיעודיים ומה התרומה שלהם לקשישים. מדובר על מטפלים מתחום הסיעוד שרכשו השכלה ומיומנויות הדרושות לטיפול בחולים סיעודיים, שאלו הם אנשים הסובלים מקשיים תפקודיים המקשים על שגרת היומיום שלהם. לכן חולה סיעודי שאינו מצליח לבצע את אחת מהפעולות הללו באופן עצמאי – קימה ושכיבה, אכילה ושתייה, רחצה ושימוש בשירותים, ניידות ממקום למקום וכן שליטה על הסוגרים, זקוק לתמיכה וליווי סיעודי של מטפל סיעודי מוסמך.

מתי צריך להיעזר בשירותיהם של מטפלים סיעודיים לקשישים?

מטפלים סיעודיים נועדו להעניק שירות סיעודי וסיוע תומך לחולים שמצבם הבריאותי הוגדר סיעודי. חולים אלו יכולים להיות מקשת רחבה של אוכלוסייה ולא רק קשישים, כמו צעירים שנפגעו בתאונת דרכים והיכולת התפקודית שלהם נפגעת, אנשים שכתוצאה ממחלה בריאותית נפגעו הכישורים המוטוריים שלכם וכל אדם אחר שאינו יכול לתפקד באופן שגרתי במהלך היומיום.

כשמדברים על מטפלים סיעודיים לקשישים, הכוונה היא למטפלים מוסמכים בתחום הסיעוד שמטרתם להעניק טיפול תומך ועזרה סיעודית לאנשים מבוגרים, שכתוצאה מגילם המבוגר והשלכות הזקנה הם אינם מסוגלים לתפקד באופן עצמאי. ניתן לומר כי לא כל הקשישים הם קשישים סיעודיים, ויש כאלו שיכולים לבצע מטלות יומיומיות באופן עצמאי ללא עזרה חיצונית, אך לעיתים מפאת גילם המבוגר בני המשפחה הקרובה ירצו שתהיה להם עזרה ותמיכה במשך מספר שעות בלבד במהלך השבוע. 

במקרים אלו ניתן לפנות לקבלת טיפול סיעודי מטעם מטפלים סיעודיים לקשישים, כאשר היקף הסיוע והעבודה בפועל הינם מצומצמים יותר ואינם מצריכים מהמטפל לעבור להתגורר עם הקשיש ולסעוד אותו באופן מלא.

מטפל סיעודי לקשיש – מטפל ישראלי או מטפל זר?

כיום ישנן חברות סיעוד רבות המציעות את שירותיהם של מטפלים סיעודיים לקשישים, שאלו הם אנשי מקצוע מתחם הסיעוד העובדים מטעם חברת סיעוד פרטית. קיימת חלוקה בין סוגי המטפלים שניתן להיעזר בהם – מטפלים ישראליים ומטפלים זרים. מטפל ישראלי הינו מטפל בעל הסמכה בתחום הסיעוד, שאזרחותו היא ישראלית והוא מתגורר בארץ. לעומת זאת מטפל זר הוא מטפל מוסמך בסיעוד שאינו תושב הארץ, ולכן הוא מחזיק באזרחות זרה מאחת מהמדינות בעולם. 

ההחלטה בנוגע למטפל ישראלי או זר צריכה להיעשות בהתאם לצרכיו של הקשיש הזקוק לסיוע סיעודי, כאשר ההמלצה היא להתאים את המנטליות של המטפל לאופי וההעדפות האישיות של הקשיש הסיעודי.

כיצד להתאים את המטפל לקשיש?

במידה וישנו קשיש סיעודי ישראלי דובר עברית הזקוק לסיוע ותמיכה במשך כל שעות היום והלילה, רצוי להתאים לו מטפל סיעודי ישראלי שיוכל לתקשר איתו באופן שוטף וללא מגבלת שפה והתנהגות. לעומת זאת, קשיש סיעודי שהוא אזרח ישראלי אך שפת האם שלו איננה עברית, כמו עולה מרוסיה או אתיופיה, ההתאמה הטובה ביותר עבורו תהיה מטפל זר הדובר את שפתו.

אז מה היה לנו בכתבה:
היחידה לסיעוד
היחידה לסיעוד

היחידה לסיעוד היא חברת סיעוד ותיקה ומקצועית, העובדת בשיתוף פעולה עם כל קופות החולים בישראל ועם עוד שורה של ארגונים בענף הרפואה והביטוח
החברה מספקת את כל שירותי הסיעוד לרבות עובד סיעוד צמוד 24/7, סיעוד נקודתי, אחות לילה, אחות סיעוד לאחר ניתוח, שירות אחות מוסמכת בבית הלקוח ועוד

ביחידה לסיעוד ישנה רמה גבוהה של האנשים שמהם בנוי הארגון הזה – צוות של אחים ואחיות מסורים ואכפתיים, בעלי הכשרה מקצועית רשמית בתחום הסיעוד ובעלי ניסיון רב בעבודה עם אנשים מבוגרים, נכים ואפילו צעירים הזקוקים לשירותי סיעוד קבועים או זמניים. היחידה לסיעוד מתנהלת על פי מתודולוגיות סדורות שאותן בנתה החברה בעצמה לאורך שנים ארוכות של עבודה בתחום הסיעוד. מתודולוגיות אלה מיועדות להבטיח לכל לקוח את חוויית השירות הטובה ביותר, לה כל אחד מכם מצפה כאשר הוא שוכר איש שילווה את היקרים לו מכל.

התקשרו עכשיו

שמירות בתתי חולים או בתי אבות,
השמות בבתי אבות סיעודים ותשושי נפש

*לא מטפלים בפניות בנושא – עובדים זרים